Olimpik Anneler Hareketi Nedir?

779 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Olimpik Anneler, çocukların sporla büyümesi isteyen ve spora önem veren anneler tarafından başlatılan bir sivil toplum hareketidir.

Sporun birçok faydasına rağmen, Türkiye’de çocukların spor yapma oranı oldukça düşük. Sadece 10 çocuktan 1’i düzenli ve bilinçli şekilde spor yapıyor. Olimpik Anneler’in ortak hedefleri ise; Türkiye’de çocuklarını sporla büyüten anne sayısını arttırmak.

Araştırmalar gösteriyor ki, çocuklar düzenli şekilde spor yaptıklarında;

Fiziksel Olarak Güçleniyor ve daha sağlıklı oluyorlar.
Hayatlarına kattıkları disiplin sayesinde derslerinde şarıyı yakalıyorlar.
Kazandıkları özgüven sayesinde, gelecekleri olumlu yönde etkileniyor.

Olimpik Anneler Hareketinin Amacı

Bugün ve gelecek nesiller için bireylerin yaşamlarını iyileştirmek hedefi ile spora yönlendirmek, yürüttüğümüz tüm çalışmalar ile bu farkındalık ve bilinci oluşturmaktır.

Olimpik Anneler Hareketinin Vizyonu

Türkiye’nin Spor Haritası araştırmasıyla ortaya çıkan tablodaki spor yapma alışkanlığı sonuçlarını önümüzdeki 4 yıl içerisinde yukarı çekebilmek ve gelecek nesillerin sporla büyümesine katkı sağlamak.

Olimpik Anneler Hareketinin Misyonu

Sporun çocukların hayatına kattığı fiziksel ve mental yararların sözcülüğünü yaparak sosyal farkındalık oluşturmak ve anneleri çocuklarını sporla büyütmeleri için teşvik etmek.

Ben Nasıl Olimpik Anne Olabilirim?

ÇOCUĞUNA SPOR YAPTIRAN HER ANNE, OLİMPİK ANNE’DİR.

Siz de çocuklarınızı spor yaptırarak büyütün ve bir Olimpik Anne olun. Bunun için çocuğunuzun yaşına ve bedenine en uygun sporu araştırarak onu doğru yönlendirmeniz çok önemlidir.

Bu bilinçten yola çıkarak, alacağınız her P&G ürünüyle, Türkiye’de daha fazla çocuğun sporla büyümesine katkıda bulunabilirsiniz.

Biz Olimpik Anneler ve P&G olarak, Türkiye’nin birçok ilini dolaşarak, çocuklarımızın sporla büyümesi için, o illerdeki ihtiyaçları tespit ederek destekte bulunuyoruz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -