Makyaj Yapmayı Bıraktığınızda Neler Olur?

296 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Makyaj yapmayı pek çok kadın sever. Peki, yorucu ve vakit alan bu süreçten tamamen vazgeçmeyi hiç düşündünüz mü? Daha doğrusu hiç makyaj yapmadan ömrünüzün geri kalanını geçirseniz nasıl olur? İşte, makyaj yapmayı bırakmaya karar verirseniz sizi bekleyecekler…

Makyaj yapmayı pek çok kadın sever. Her gün dışarı çıkmadan önce az da olsa makyajımızı yapar öyle çıkarız. Eğer özel bir gün veya durumsa makyaj yapmamız saatlerimizi bile alabilir tabii. Aslında yorucu ve vakit alan bu süreçten hiç kurtulmayı düşündünüz mü? Daha doğrusu hiç makyaj yapmadan ömrünüzün geri kalanını geçirseniz ne olurdu düşündünüz mü? Şimdilerde özellikle yurt dışında ünlüler arasında “artık makyaj yapmayacağım akımı” başladı. Ne kadar buna bağlı kalacaklar ilerleyen zamanda göreceğiz ancak çok sevdiğiniz, kendinizi öyle daha güzel hissettiğiniz makyajı yapmayı bıraksanız ne olur sizce? İşte bugün sizler için bunu araştırdım. İşte, makyaj yapmayı bırakmaya karar verirseniz sizi bekleyecekler…

Kendinizi güvensiz hissedebilirsiniz. (İlk başlarda)

Makyaj yapmadan bir yere gittiğiniz zaman (ki özellikle önemli bir görüşme, toplantı vs gibi bir yerse) tüm bakışların sizin üzerinizde olduğunu düşünebilirsiniz (emin olun öyle olacaktır!). Acaba kötü mü görünüyorum, acaba yorgun duruyorum muyum gibi bir sürü soru kafanızda dolaşabilir. İlk başlarda oluşabilecek bu korkular aslında bunlar. Vakit geçtikçe makyaja ayırdığınız zamanı etkili bir şekilde değerlendirmeye başladığınızda bu endişeler azalacaktır. Hatta belki sonra bunları hiç düşünmez hale geleceksiniz.

Pürüzsüz bir cilt, makyaj yapmadan çıkabilme özgürlüğüdür! Peki, herkesin sahip olmak istediği sağlıkla parlayan, güzel bir cilt için nereden başlamalı, nasıl bir bakım rutini belirlemeli?

Daha az stresli bir hayatınız olabilir.

Bana bu konuda katılır mısınız bilmiyorum ama dürüst olmak gerekirse makyaj yapmak bazen benim için stresli olabiliyor. Hangi makyajı yapacağınızı, hangi ürünü kullanacağınızı düşünmek bazen gerçekten sinir bozucu oluyor. Bu konunun sonrası da var tabii. Yani seçtiğiniz ürünlerin cildinizde yaratacağı olası olumsuz etkileri kastediyorum. İşte eğer makyaj yapmayı bırakırsanız bu gibi endişe ve düşünceleriniz ortadan kalkmış olacak. Diğer yandan kusurları gizlemek, yüzün güzel yerlerini ortaya çıkarmak için makyaj yaptığımızı düşünürsek, kusurların hep göz önünde olacağı düşüncesi de stres sebebi olabilir!

Daha temiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Makyaj yaptığınız zaman ister istemez yüzünüzde oldukça fazla katman olabiliyor. Bu da iyi bilirsiniz ki ciltteki gözeneklerin kapanmasına ve temizlenmediğinde sağlıksız bir cilde sahip olmanıza sebep olabilir. Özellikle de makyajımızı çıkarmayı unuttuğumuz günlerde cildimiz için tam bir kabus olabilir. İşte eğer makyaj yapmayı yani dolaylı yoldan da olsa cildinize zarar vermeyi bırakırsanız, cildiniz bir kaç gün içinde temizlenmiş ve eskisinden daha parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmuş olur.

Daha genç görünebilirsiniz

Bu biraz da erken yaşlarda makyaj yapmaya başlayanlar ve özellikle de ağır makyaj yapmayı sevenler için geçerli diyebilirim. eğer doğru şekilde makyaj yapmıyorsanız olduğunuzdan daha yaşlı görünüyor olabilirsiniz. Makyajı bırakıp doğal görünümünüze önem verirseniz bir anda daha genç daha doğal görünebilirsiniz.

Cilt bakımınıza daha fazla önem verebilirsiniz

Daha sade ve doğal olmayı tercih ettiğinizde cilt bakımınıza vereceğiniz önemde artabilir. Artık ilk dikkat çeken yanınız cildiniz olacağı için cilt bakımınız için daha özenli ve dikkatli olacaksınızdır.

Makyaj Yapmayı Bıraktığınızda Neler Olur?

Saçlarınıza daha fazla önem verebilirsiniz

Makyaj yapmayı bırakmanız artık görünümünüze önem vermiyorsunuz demek değil elbette. Bunu sakın yanlış anlamayın. Bu dönemde saçlarınıza daha fazla önem verebilir daha önce deneyemediğiniz saç modellerini deneyecek vakti bulabilirsiniz.

Doğal güzelliğinizi keşfedebilirsiniz

Makyaj yapmayı bıraktığınız zaman doğal güzelliğinizi keşfedebilirsiniz. Durumu kabullenir ve bu halinizi daha çok severseniz, hayatınızın geri kalanını çok rahat makyajsız geçirebilirsiniz. Hiç makyaj yapmamak biraz ütopik gelse de en azından mevcut yaptığınız makyajdan çok daha az bir makyajın da size yakıştığını görebilirsiniz. Örneğin artık eskisinden daha az fondöten sürebilir daha az kapatıcı kullanabilirsiniz. Bunların tamamı, kendinizi keşfetmenizi sağlayacaktır aslında.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık