Makyaj Çantasında Neler Bulunmalı?

336 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Fazlasıyla dolu makyaj çantası içerisinde çoğu zaman sadece bir kaç tane makyaj ürününü her zaman kullanıyorsunuz! Çünkü çoğunlukla vaktimiz kısıtlı olduğundan detaylı makyaja fırsat yok. Herkesin makyaj denildiğinde olmazsa olmazı farklılık gösterebilse de bir makyaj çantasının olmazsa olmazları da bulunuyor. Peki nedir bu makyaj çantasındaki en temel malzemeler?

Makyaj çantanızın fermuarı doluluktan kapanmayacak durumdaysa, elinizi attığınızda gerçekten ihtiyacınız olan makyaj malzemesini bulmakta zorluk çekiyorsanız, makyaj çantasına bir düzen getirme vakti çoktan gelmiş demektir. Muhtemelen bu kadar kalabalık bir makyaj çantası içerisinde çoğu zaman sadece bir kaç tanesini her zaman kullanıyorsunuz! Bu aslında oldukça anlaşılabilir bir durum. Çünkü çoğunlukla vaktimiz kısıtlı olduğundan detaylı makyaja fırsat yok. Hal böyle olunca çok temel bir kaç malzeme bizim için yeterli oluyor. Herkesin makyaj denildiğinde olmazsa olmazı farklılık gösterse de bir makyaj çantasının temel malzemeleri de bulunuyor. Peki nedir bu makyaj çantasındaki en temel malzemeler?

Makyaj Çantasındaki Temel Malzemeler

Makyaj için sağlıklı ve temiz bir cilt hazırlayın :

Makyaj malzemeleri denildiğinde akla sadece ruj, far gelmesin. Çünkü mükemmel görünmenin altında yatan en önemli faktörlerden biri cildin makyaja hazır olmasıdır. Bu da kuşkusuz temiz bir cilt ile başlar. Bu noktada çantanızda temizleyici tonik bulundurmanızı öneririm. Tonik cildi arındırmanın yanında gözeneklerin sıkılaşmasını da sağlayacak ki böylece daha pürüzsüz bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Tonik olarak elbette cildinize uygun kozmetik bir ürün kullanabileceğiniz gibi doğal malzemelerden de yararlanabilirsiniz. Gül suyu, soğuk yeşil çay, maden suyu özellikle sabahları cildi canlandıracak mükemmel bir etki bırakmaktadırlar.

Tek bir nemlendirici sizin için yeterli :

Kırışıklık önleyici nemlendirici, ışıltı veren nemlendirici v.s… Elbette nemlendirici seçenekleriniz oldukça fazla. Ancak bir tane nemlendirici yeterli. Cilt temizliği ve sıkılaştırma adımları ardından nemlendirme olmazsa olmaz. Hem cildiniz beslenecek hem de makyajınızın kalıcılığı artacaktır. Bu noktada nemlendirici önerisi açısından da işinize yarayacak, cilt tipinize göre karar verebileceğiniz bir kaç öneri sunmak istiyorum

– Nemlendirici üzerine fondöten gibi üst üste ürün kullanmak istemiyorum, makyaj çantamda da daha çok yer açmak istiyorum diyorsanız BB krem veya CC krem kullanabilirsiniz. Bu kremler hem cilt rengini eşitleyecek hem de cildi nemlendirecektir. Ayrıca pek çoğunun içerisinde güneş ışınlarına karşı UVA ve UVB koruma özelliği de bulunmaktadır. Eğer bu seçeneği tercih ederseniz bir kaç tane ürün yerine makyaj çantanıza bir ürün koymanız yeterli olabilmektedir. Ancak elbette buna cilt tipinize, cildinizin ihtiyacına göre karar vermelisiniz.

– Güneş kremi kullanımı da olmazsa olmazlardan olduğundan bu adımda yer alması gerekir. Bu yüzden önce güneş kremi ardından nemlendirici kullanabilirsiniz. Ancak bu cilt tipine göre değişecektir. Yani, yoğun nemlendirmeye gerek duyan bir cildiniz varsa iki ürünü üst üste kullanabilirsiniz. Ancak bu durumda da bu iki ürünün de hafif yapıya sahip olmasına özen gösterin derim. Eğer cildime bu kadar nemlendirme fazla gelir diyorsanız tek başına güneş kremi kullanmanız da yeterli olacaktır. Çünkü güneş kremleri de sahip oldukları kırışıklık önleyici, yaşlanma karşıtı, leke önleyici, akneye karşı koruyucu gibi pek çok özellik sayesinde iyi bir nemlendiricidir aslında.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık