Lazer Lipoliz Nedir? Etkileri

760 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Kısaca lazer lipo olarak da bilinen metot lazer gücünün yağ dokusu içerisinde bir fiber optik aracılığıyla gönderilip; parçalanması ve hasarlanması temeline dayanır. Gevşek deriyi de bir ölçü toparlama özelliği nedeniyle, bu bölge için epey ülkü bir metottur. Bu özellik kollajen üretimini uyarılmasına dayanır. Bu tesir ile parçalanan yağların emilmesi sonucu sonuçlar 6 hafta sonra görünmeye başlar ve 4 ay boyunca gelişme devam eder. Süreç sonrası morluk ve şişliğin az olması yanında süratli bir süreç olarak çağımızın gereklerine uygun bir sistem olduğu da söylenebilir.

Lazer lipoliz, daha evvel liposuction yapılan bölgelerde, revizyon ve rötuş için de uygun bir tekniktir. Erkeklerde göğüs büyüklüğünün giderilmesinde, sırt üzere sert bölgelerde, çene altı ve çene konturu bölgesinde, bacak içi, kol içi ve yüzü ve bel üzere dokunun gevşeme eğiliminde olan bölgelerde epeyce ekilidir.

Yapılan çalışmalarda lazer gücü ile yağ hücresinin olağan misyonlarını yapamayıp, etraftaki suyu çekerek şiştiği ve dağıldığı saptanmıştır. Fakat çok gevşekliğin olduğu durumlarda Lazer lipolizin faydaları sonlu olacağından ”lifting” süreçleri ile birlikte yapılması uygun olur. Lazer lipoliz; sırf yerleşmiş fazlalıklardan kurtarmıyor, ayrıyeten selülit uygulamaları, gıdı ve erkeklerde göğüs büyüklüğünün giderilmesi, bacak ve kol içi sarkmalarının toparlanmasında üzere birçok yarara sahip.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık