Kış için Peeling Maskesi Önerisi

479 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Sıcak günlerin cildi kurutucu havasından çıkmanın ardından kış aylarının soğuk ve rüzgarlı havasına geçiş yapmak cilt için çok daha yıpratıcı oluyor. Başlangıç için kuruyan cilt ilerleyen aşamalarda pul pul görünüme, kızarıklık olarak daha da can acıtı olabilmektedir. Diğer yandan özellikle de sivilce-akneye meyilli ciltlerde dış etkenlerden kaynaklı aşırı kurumayla birlikte sivilceler ortaya çıkar. Çünkü cilt kuruluk oluştukça kendi yağ üretimini fazla artırır ki bu da gözenekleri tıkayarak sivilce oluşumu olarak karşımıza çıkar. İşte tüm bu sebeplerde kış aylarına uygun cilt bakımları yapmak, ölü deriden arındırıp nemlendirmek durumundayız ki bu yüzden kahverengi şeker, hindistan cevizi yağı ve tarçın yağı ile hazırlanan cilde peeling önerisi hazırladık.

Kış için Peeling Maskesi Önerisi

Öncelikle kısaca peeling için kullanılacak malzemelerin neden seçildiğini, cilde faydalarından bahsetmek istiyorum. Sonuçta neyi neden kullandığımızı bilerek, bilinçli ilerlemek durumundayız.

Şeker, dişler ve sağlık için kötü olan bir şeyi, neden cildime koyuyorum? Aslında şeker doğal bir nemlendiricidir. Cilde uygulandığında, nemi alır ve nemi tutar. Ayrıca, şeker doğal bir glikolik asit kaynağıdır (bir alfa hidroksi asit (AHA)). AHA deriye nüfuz eder ve cilt hücrelerini bağlayan “tutkal” ı parçalar. Bu da hücre yenilenmesini teşvik eder ve cildinizi daha taze (daha genç) görünmesini sağlar. Son olarak şeker mükemmel bir topikal eksfoliyan oluşturur yani peeling malzemesidir. Şeker parçacıkları küçüktür ve yüzeydeki ölü cilt hücrelerinin kaldırılmasına yardımcı olur ve böylelikle kirli deri altındaki parlayan, sağlıklı görünen cildi açığa çıkarır.

Çoğumuz cilt için hindistan cevizi yağının inanılmaz gücünü biliyoruz ancak büyük olasılıkla tarçının cilde faydalarının ne kadar büyük olduğunu bilmiyordunuz. Evet, harika kokulu bu baharat, antiseptik ve antifungal özellikleri ile sivilce, mantar enfeksiyonu, egzama ve diğer deri enfeksiyonlarının tedavisinde mükemmel bir seçenektir. Tarçın, kan damarlarını uyandırır ve cildin yüzeyine kan getirmesine yardımcı olur. Böylelikle ciltte daha pürüzsüz ve canlı bir cilt oluşur.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık