Kaş Nasıl Kalınlaştırılır? Kalın Kaşları Güzelleştirme

598 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Geçmiş yıllarda ince ve kavisli kaşlar popülerken günümüzde yerini kalın ve dağınık kaşlara bıraktı. Birçok bayan kaşlarını bilhassa kalın göstermek için binbir çeşit prosedürler deniyor. Makyaj artistlerinden esinlenerek kaşları kalın göstermenin yollarını mercek altına aldık. Duyunca çok şaşıracağınız kaş kalınlaştıran sistemler bugünkü yazımızda.

Dünyaca ünlü makyaj artistleri geçtiğimiz yıllarda ince kaşların yüz sınırlarının yapısını bozduğunu ve yeni dönemde kalın kaşların daha çok kullanılacağını söylemişti. 2019 yılı içerisinde podyumlarda, reklamlarda hatta katalog çekimlerinde bile kalın kaşı kullandılar makyaj artistleri kolaylıkla kaşlarınızı kalın gösterecek metotları ve izlemeniz gereken adımları açıkladılar. Seyrek kaşlara sahip olanların kaygılı düşü haline gelen ince kaş, teknolojik çağda olamamızın nedeniyle Microblading ve kontür üzere sistemlerle de kalınlaştırabilirsiniz.

1- DOĞAL HALİ BOZMADAN ÇİZGİLER ÇEKİN

Dünyaca ünlü makyaj artisti Wendy Rowe’a nazaran, kaşları kalın göstermenin en kolay yolu yapısını bozmadan ince ince çizgilerle belirginleştirmek gerekiyor. Bu adımı kolaylıkla yapabilmek için ise ‘Anastasia Beverly Hills Brow Definer’ kullanabilirsiniz.

Fiyatı 164 TL

2- LİKİT KALEMLERİ KULLANMAYI UNUTMAYIN

Kaşlarınızdaki boşlukları doldurmak ve doğal bir görünüm oluşturmak için Makyajci eserler kullanmak yerine şans vermeniz gereken bir eser daha var.  Gucci Westman‘a nazaran kaş tüylerini çizmek için likit kalemlerin hayli başarılı olduğu konusunu da vurguluyor. Bu uygulama için ise ‘Suqqu Framing Eyebrow Liquid Pen’ kullanabilirsiniz.

Fiyatı 135 TL

3- BİR TON AÇIK RENK ESER KULLANIN

Dünyaca ünlü makyöz Charlotte Tilbury nazaran, kaşlarınızı dolgun göstermek için Kaş tonunuzda bir ton açık renkteki eserleri tercih etmelisiniz.

Bunu yapabileceğiniz en pratik eser ise, ‘Charlotte Tilbury Legendary Brows Eyebrow Gel’ dir.

Fiyatı 164 TL’dir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık