Kadınları Yaşlı Gösteren Saç Hataları

744 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Harika bir saç kesimi ve saç rengi sonucuna ulaşıldığında kadınların değmeyin keyfine! Peki ya kötü bir saç stili…? İşte, kadını yaşlı gösteren saç hataları, bunları düzeltmenin yolları ve de ardından ünlülerden yola çıkarak hazırlanan, genç gösteren saç modeli önerileri makyajci’nde.

Harika bir saç kesimi ve saç rengi sonucuna ulaşıldığında kadınların değmeyin keyfine! Aynadaki suretinize bakmaya doyamadığınız gibi, ellerinizi saçlarınızın arasında gezdirmekten de kendinizi alı koyamazsınız. O andaki mutluluk ve güven duygusu ise paha biçilemez! Bunlar iyi bir saç stilinin iyi duygusal aşamaları.. Peki ya kötü bir saç stili…? Sonuç kadını mutsuz ettiği gibi, olduğundan yaşlı görünmesine de sebep olabilir. İyi haber şu ki, zaman veya fazla para harcamadan görünümü daha iyi noktalara taşıyacak değişimler yapmak aslında oldukça kolaydır. Tam da bu noktada kötü örneklerden ders alıp kendimizi en iyi hissedeceğimiz saç stiline ulaşmanın ipuçlarını arayacağız. İşte, kadını yaşlı gösteren saç hataları, bunları düzeltmenin yolları ve de ardından ünlülerden yola çıkarak hazırlanan, genç gösteren saç modeli önerileri makyajci’nde.

Yaşlı Gösteren Saç Hataları

30 lu ve 40 lı yaşlarda yapılan güzellik hataları

1- Uzun saçlar :

Pek çok kadın için uzun saçlara sahip olmak önemlidir ki belirli bir noktaya kadar! Çünkü çok uzun saç görünüme yaş katıyor. Elbette saç uzunluğu yüz şekline ve saç tipine bağlı olarak karar verilmesi gereken unsur. Uzun saç kullanmayı seviyor olsanız da göğüs hizasından daha uzun boyların sizi daha yaşlı gösterme riski olduğunu da unutmamalısınız. Omuz hizası uzunluğundaki lob kesimler veya çene hizasındaki bob kesimler daha modern ve geni görünüm sağlamakta. En moda bob-lob saç kesimlerini öğrenmek isterseniz, 2017 bob-lob saç kesimleri yazısına göz atmanızı öneririm.

Aslında bu durum sadece yaş ile ilgili değildir. Gereğinden fazla uzun saç kullanmak sizi olduğunuzdan kısa da gösterebilmektedir. Son olarak uzun saç kullanıyorsanız mutlaka katlı kesimleri kullanın. Uzun saçlar için katlı kesim önerilerine de uzun katlı saç modelleri yazısından inceleyebilirsiniz.

2- Yanlış saç uzunluğu :

Yüz şeklinize göre mükemmel saç kesimini bulmak hayat boyu süren bir arama çalışmasına neden olabilir. Saç tipinize ve yüz şekline en uygun saç modelini bulmak için kuaförünüzle fikir alışverişi yaparak işe başlayabilirsiniz.

Unutmamalısınız ki saçlarımız da biz yaş aldıkça zayıflar ve incelir. Bu yüzden saçlara zamanında gereken bakımı ve özeni göstermek oldukça önemlidir. Diğer yandan saç inceldikçe daha kısa saç boyları kullanmak doğru bir tercih olacaktır.

Uzun İnce Telli Saçlar

Ne yaparsanız yapın, saç kesiminin katları ve derinliği olduğundan emin olun. Uzmanlar, bir kadını daha yaşlı ve daha dolgun gösteren klasik saç şekli, tüm saçın aynı uzunluğa sahip olduğu kesimlerdir diyor…

Dinamik, gurur verici bir stile sahip olduğunuz sürece, aslında saçınızın uzunluğu gerçekten önemli mi ben emin olamasam da her kadına daha fazla yakışan bir saç modeli olduğunu düşünüyorum.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık