İzlerden Kurtulmanın Doğal Yolları

366 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Yara izleri, güneş lekeleri, sivilce izleri gibi cilt lekeleri hemen herkesin aynaya baktığında her gün görmekten hiç hoşlanmadığı şeylerdir. Peki bu izlerden kurtulmak veya en azından görünümünü azaltmak istemez misiniz? İşte İzlerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Hemen herkesin aynaya baktığında her gün görmekten hiç hoşlanmadığı şeylerdir, izler! Bu bir yara izi, güneş lekesi veya çocukken geçirdiğiniz su çiçeği hastalığının kalan izi bile olabilir. Tüm bunların içerisinde en çok şikayet ettiğimiz de kuşkusuz sivilce izleri! Zamanla bu izlerin ve lekelerin görünümü azalabilir ama olduğu gibi de kalabilir. Bu lekeleri, izleri ortadan kaldırmak için ayna karşısında makyaj yapıyoruz ve aslında oldukça uzun sayılabilecek bir zamanı da harcıyoruz. Peki bu izlerden kurtulmak veya en azından görünümünü azaltmak istemez misiniz? Bu soruya pek çoğunuzun “sorman hata!” dediğini duyar gibiyim. Bu yüzden sizler için doğal malzemeler ile izlerden kurtulma yollarını bir araya getirdim. İşte İzlerden Kurtulmanın Doğal Yolları

İzlerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Sivilce İzleri için Salatalık :

Salatalık yüz maskesi şaşırtıcı derecede cilt faydaları olan, herkesin kolaylıkla yapabileceği bir cilt maskesi çeşididir aslında. Özellikle yaz döneminde ferahlatıcı ve serinletici etkisinden yararlanmak için dahi salatalık maskesini kullanabilirsiniz. Güneş yanıkları için de çok etkileyici olan bu maskede salatalığın yatıştırıcı etkisinden yararlanıyoruz. Ayrıca akneye meyilli ciltler için iyi bir çözümdür. Özellikle aknelerin büyüdüğü ve iltihaplandığı dönemlerde öyle acır ki yüzümüzü yıkamakta dahi zorluk çekeriz. Eğer aknenin ağrılı olmasından şikayetçiyseniz bu maskeyi deneyebilirsiniz. Çünkü bu maske, iltihabı yatıştırır, akneyi azaltır ve izlerin azalmasına yardımcı olur. Bu maskede tüm bu etkileri görebilmek için kullnacağımız malzemeler; 1 salatalık aloe vera jel, çay ağacı yağı, lavanta yağı ve süt..

Salatalığı soyun ve püre haline getirin. Püre haline getirdiğimiz salatalıktan 1 yemek kaşığı alın. İçerisine yarım yemek kaşığı aloe vera jel, 5 damla çay ağacı yağı, 3 damla lavanta yağı ve 2 yemek kaşığı nohut unu (nohut unu yerine zerdeçal, kil de kullanabilirsiniz.)

Aknenin büyümesini durdurmak, iltihabı azaltmak için çay ağacı yağı mükemmel bir çözümdür. Asla tek başına kullanmayın. Mutlaka taşıyıcı bir yağ ekleyin. Çay ağacı yağı nedir? Çay ağacı yağının cilde faydaları nelerdir? Çay ağacı yağı, sivilce tedavisinde nasıl kullanılır? Pek çoğumuzun şikayetlerinden biri olan sivilce için çay ağacı yağı tedavisi ile ilgili detaylar–> Sivilce için çay ağacı yağı kullanımı

Tüm malzemeyi karıştırdıktan sonra macun kıvamı elde etmiş oluyorsunuz. Bunu göz bölgesi hariç yüzünüze ve boynunuza uygulayabilirsiniz. 15-20 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla yıkayıp, nemlendiricinizi sürebilirsiniz.

Günlük Sakızı / Günlük Yağı / Frankincense Yağı :

İngilizce adıyla Frankincense yağı, bizim bildiğimiz günlük sakızı veya günlük yağı aslında çok uzun zamandır kullanılıyor. Günlük ağacından elde edilen yağı da sakızı da içten veya dışarıdan vücudumuza pek çok fayda sağlamaktadır. Konumuz açısından baktığımızda antiseptik, yara iyileştirici, ağrı kesici özelliklere sahip olduğunu hemen belirtelim. Günlük yağını pek çok şekillerde kullanmak mümkün. Masaj yaparken, ağrılı bölgeye kompress yaparken, banyo suyunda veya buhar banyosu sırasında kullanılabilir. Yaraların temizlenmesi ve iyileştirilmesi sürecinde dışarıdan uygulanabilir. Ayrıca tonik olarak cildi gençleştirmede, kırışıklıkları gidermede de kullanılabilmektedir.

Kuşburnu Tohumu Yağı :

İşte az önce faydalarından bahsettiğimiz günlük ağacı yağı ile birlikte kullanabileceğiniz mükemmel bir yağ, kuşburnu tohumu yağı. Çünkü bu yağda diğeri gibi hem yaralar hem de yara izleri üzerinde iyi sonuç vermektedir. Bu iki yağın karşımı özellikle kırışıklıklar üzerinde de iyi sonuçlar vermektedir. Kuşburnu tohumu yağı cilde sürdüğünüzde yağlı kalıntı bırakmayan kuru bir yağdır aslında. Erken yaşlanma ve güneş hasarı ile gelen deri bozulmaları ve diğer zararlar için bir mucize tedavidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık