İş Yeri Makyajı Nasıl Olmalı? Makyaj Tüyoları

449 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl ki iş yeri kıyafeti varsa, iş yeri makyajı diye de bir şey var. Yapılan sade makyaj ile güzel ve sofistike görünmek gerekiyor. Peki iş yerinde makyaj yaparken nelere dikkat etmeli ve iş yerinde yapılan makyaj hataları neler? İşte iş yeri makyajı hataları

Eğer büyük şehirde yaşıyorsanız ve iş yeriniz evinize uzaksa oldukça erken bir saatte kalmak zorunda kalırsınız. Hal böyle olunca genellikle amaç sadece giyinip evden kendini dışarı atabilmek oluyor. Her ne kadar bir kadının evden tam olarak hazırlanmış şekilde çıkması gerektiğini düşünsem de zaman zaman arabada veya iş yerinde makyaj yapmak zorunda kalabiliyoruz. Nasıl ki iş yeri kıyafeti varsa, iş yeri makyajı diye de bir şey var. Güzel, abartısız ve sofistike görünmemiz gerekiyor. Zamanında yapılan bazı araştırmalar makyajsız kadınların makyajlı kadınlara göre daha az kazandığını göstermiş. Doğruluğunu teyit edemesem de “güzel olmanın, kendini güzel hissetmenin bize katacağı özgüven işimizi iyi yapmamıza da katkı sağlayacak ki bu da kazanç olarak geri dönecektir” gibi bir mantık yürütmenin de yanlış olmadığı kanısındayım. Bu yüzde iş yerinde de olsa mutlaka makyaj yapmaya vakit ayırmak gerekiyor. Peki iş yerinde makyaj yaparken nelere dikkat etmeli ve iş yerinde yapılan makyaj hataları neler? İşte iş yeri makyajı hataları

iş Yeri Makyajı Hataları

Ofis aydınlatmaları :

Sizler de iyi biliyorsunuz ki makyaj için en doğru ışık doğal gün ışığıdır. Evde dahi makyaj yaparken mümkün olduğunca lambaların ışığından kaçınmak gerekiyor. Özellikle iş yerindeki banyolarda yer alabilen floresan lambaların ışıkları makyaj için korkunçtur. Bu yüzden makyajınızı veya gerekli düzeltmelerinizi ofisteki masanızda pencerelerden gelen doğal ışık altında yapmaya çalışın. Böylelikle fazla fondöten, allık sürme riskini almamış olursunuz.

İş yeri makyajı için metalik renkler :

Günlük hayatınızda metalik renkleri makyajda kullanmayı çok seviyor olabilirsiniz (ki aslında metalik formüller daha çok gece makyajı için tercih edilir) Ancak bunu iş yeri makyajı için kullanmamanızı öneririm. Çünkü bu pırıltılı, ışıltılı formüller gece dışarı çıkacakmışsınız imajı yaratacaktır. Mümkün olduğunca kendi doğal ten renginizde seçimler yapmak daha iyi olabilir. Eğer yüzünüzün daha canlı görünmesini istiyorsanız bunu az ve küçük dokunuşlarla aydınlatıcıları kullanarak yapın.

Sunumlar için güçlü dudaklar :

Sunum yaparken cesur ve güçlü görünmek istiyor olabilirsiniz. Bunun düşünerek güçlü ve canlı kırmızı bir ruj sürmeyi deneyebilirsiniz. Sonuçta insanların anlattıklarınızı dinlemesini ve size odaklanmasını istiyorsunuz. Tek dikkat etmeniz gereken makyajın kalan bölümünde dengeli ve orantılı olmanız. Yani abartısız, sade bir göz makyajı mükemmel bir kırmızı ruj tamamlayıcısı olacaktır.

Çok fazla fondöten, kapatıcı kullanımı :

Bir gece önceden çok çalıştığınız için uykusuzluktan morarmış göz altları veya stresten çıkıvermiş bir sivilce… Biliyorum hepsi çok can sıkıcı! Ancak bunları yok etmenin yolu kat kat fondöten kullanmak değil. Hele ki ışığından dahi emin olamadığınız floresan altında! Kusurları kapatmaya çalışırken yüzünüzde bir maske var gibi görünebilir. Bu yüzden önce olası lekeleri uygun bir renk düzelticisi ile kapatın ardında da ince bir kat fondöteni sürün.

Çok sık makyajı kontrol etmek :

Benim hiç beceremediğim ama aklında makyajından başka bir şey olmadığı için neredeyse elinde aynayla çalışan arkadaşlarımı da anlayamadığım bir şey bu aslında. Benimki de normal değil, çünkü akşam çıkmadan önce aynaya baktığımda gördüğüm yüzden hiç memnun olmuyorum. Yemek arasında, çay molasında makyajınızı kontrol edin ve gerekiyorsa düzeltin ama abartmayın. Zira bu kadar sık ayna ve makyaj birleşimi başta müdürünüzün dikkatini çekecektir.

Kaşları unutmak :

Kaşların yüz ifadesini belirleyen çok önemli bir unsur olduğunu asla unutmayın. Kaşlarınızın şekline bu yüzden çok önem verin. Bu makyaj sırasında da geçerli. Seyrek kaşlarınız varsa mutlaka kaşları boyayın (abartısız olmalı). Hatta çoğu zaman kaşları boyayarak şekillendirmek, rimel, kırmızı bir ruj sürmek yeterli olacaktır. Kaşlarınızın yüzünüze uygun olması durumunda sizi ne kadar iyi göstereceğine inanamazsınız!

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -