Havuç Suyunun Muhteşem Güzellik Faydaları

541 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Havuç suyunun akne ile savaşan, yaşlanma ve güneş hasarı belirtilerini azaltıp hücre yenilenmesini hızlandıran muhteşem etkileri bulunmaktadır. Havuç suyunun diğer güzellik faydaları ile güzelliğiniz için havuç suyu ile maske önerileri, makyajci’nde.

Faydaları nedeniyle başta ebevenylerin çocuklarına sevdirerek yedirmeye çalıştıkları en önemli besinlerden biri, havuç. Bu turuncu kök sebzesi, vitaminler ve besinler ile yüklüdür ki; özellikle B karoteni, A vitamini en önde gelenleridir. Zengin içeriği sayesinde akne ile savaşan, yaşlanma ve güneş hasarı belirtilerini azaltmak için hücre ölümünü yavaşlatan güçlü etkilere sahiptir. İşte bu etkilerinden özellikle de güzelliğimiz için faydalanabilmemizin en iyi yolu, havuç suyu kullanmaktır. Peki havuç suyunun güzellik faydaları neler?

Havuç suyunun, cildin daha hızlı iyileşmesi, enfeksiyonla mücadele etme kabiliyetini arttırması, cildin iltihaplanmasını önleme gibi kullanmanıza neden olacak etkileri bulunmaktadır. İşte, havuç suyunun diğer güzellik faydaları ile güzelliğiniz için kullanım önerileri, makyajci’nde.

Havuç Suyunun Muhteşem Güzellik Faydaları

1- Havuç Suyu, Kızarıklık ve Yara İzi Görünümlerini Azaltır.

Havucun cilde faydaları saymakla bitmez. Havuç suyu da, A vitamininin en saf şekillerinden biri olan retinole dönüştürülen yüksek miktarda beta karoten içermektedir. A vitamini, cildin iyileşmesi, kızarıklık ve enflamasyonun azaltılması konusunda harikulade çalışmaktadır.

Kuşkusuz havucu tükettiğiniz zaman da kesinlikle güçlü etkilerinden faydalanabilirsiniz. Ancak havuç suyunu kullanarak cildi gençleştirmek, aydınlatmak ve olası tahrişleri yatıştıracak bir güzellik bakımı için buzdolabınız da bulundurabilirsiniz.

Havuç suyunu bu amaçla kullanmanın yollarından biri, saf havuç suyunu hafifçe bir pamuk ile cildinize sürmektir.

Başka bir yöntem de havuç suyu ile yüz maskesi yapmaktır. Bunun için bir havucun suyunu iki çorba kaşığı yulaf ezmesi ve bir çorba kaşığı bala ihtiyacınız olacak.

Tüm malzemeleri kalın bir macun oluşturana kadar karıştırın. Yulaf ezmesi, yüksek saponin içeriğinden dolayı, kızarıklık ve iltihapları sakinleştirmek ve gözenekleri küçültmek için havuç suyuyla mükemmel bir şekilde çalışır. Cilt yağının dengelemesi için bu karışıma bir çorba kaşığı yoğurt da ilave edilebilir. Maskeyi temiz yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekletip, durulayabilirsiniz.

2- Havuç Suyu, Güneş Hasarını Önler ve Tedavi Eder.

Topikal olarak cilde uygulanacak havuç suyu, anti-oksidan içerdiği sayesinde güneş hasarıyla mücadeleye yardımcı olabilir. Ayrıca, havuçtaki karotenler hafif bir güneş koruyucusu gibi davranmaktadır.

Küçük bebek havuçlar, daha fazla besleyici içerdiklerinden, büyük olanlardan daha iyi etkilere sahiptir. Ayrıca tabii ki hatırlatmakta da fayda var ki, havuç suyunun topikal uygulanması veya tüketimi, cildinizi bir SPF krem gibi tam olarak güneşten korunma ihtiyacının yerini tutmayacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık