Güneşten Sararmış Pimapenler Nasıl Temizlenir?

532 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Soğuğu ve dışarıdaki gürültüyü kesmesi açışından hayli kullanışlı bir gereçten üretilen pimapen birden fazla konutun vazgeçilmez tercihi oldu. Hava kirliliği, güneş üzere birçok etkenden kirlenen pimapenler vakitle kirlenir ve sararır. Pekala, kolay kirlenen pimapenin paklığı nasıl yapılır? İşte sararmış pimapenleri beyazlatmanın yolları…

Dış etkenlere karşı direkt maruz kalan pencerelerinizin paklığı birebir vakitte konutunuzun dışın görünüşünün pak olmasını sağlayan en değerli ayrıntılardan biridir. Günümüzde pimapen birçok konutta tercih ediliyor. Beyaz renge sahip olduğu için çabuk kirlenmeye yüz tutuyor. Lakin bir kaç pratik usulle temizlemeniz hayli rahat olabilir. Evinizde yapacağınız şık dekorasyonların her vakit estetik bir görünüme sahip olması için sistemli olarak paklığı ihmal etmeyin. Bilhassa salon ve oturma odasında yer alan pencerelerin paklığı, cam paklığı ve pencere önü paklığını yaptığınız dekorasyonların dekoratif özelliğini uzun müddet muhafazasına yardımcı olacaktır. Pencerelerde yer alan camların paklığı, pencere pervazı paklığı yapıldığında hem ömür alanlarınız daha steril olacaktır hem de dekorasyonlarınızın estetik görünümleri korunmuş olacaktır.

İşte, “Makyajci.com” takımı olarak sizler için hazırlanan pimapen temizlemenin pratik teknikleri…

Pak bir beze bulaşık deterjanını sürünüz ve köpürterek siliniz. Daha sonra pak bir bezle durulayınız. Kalan lekeler varsa ise cam sil sıkabilirsiniz. Kurulama sürecini kesinlikle cam için satılan akıllı bezler ile yapınız.

Bir çok inatçı lekeyi çıkartan beyaz sirke pimapen paklığında de işinize fayda bir öbür paklık tercihi olabilir. 5 dakika bekletiniz ve pak bir bezle durulama sürecine geçiniz.

Karbonat ve limon karışımının beyazlatıcı tesirini herkes tarafından biliniyor. Pimapen epeyce sararmış, tozlanmış ise evvel karbonat ve limon karışımı yaparak bir bezle üzerinden geçiniz. 5 dakika bekletip pak bir su ile durulayınız. Muhtaçlık durumuna nazaran süreci bir defa daha tekrarlayabilirsiniz.

Pak bir bezi ıslatınız üzerine bir ölçü çamaşır suyu damlatınız. Üzerinize gelmemesine ihtimam şovunuz. Çamaşır suyunun beyazlatıcı ve kirleri kıran tesiriyle sararmış lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz. Amonyak üzere öbür hususlar mutlaka eklemeyiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık