Gül Yağının Cilde Yararları Nelerdir?

505 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Cildinizi güzelleştirmek ve kimi cilt sorunlarını gidermek için saf gül yağını tercih edebilirsiniz. Son vakitlerde kozmetik eserlerinin de içerisine eklenen gül yağı birçok cilt sorununu ortadan kaldırarak, cildin sağlıklı ve hoş görünmesini sağlıyor. Pekala gül yağının cilde nasıl sürülür ve hangi cilt sıkıntılarını giderir? Tüm bu soruların karşılığı haberin ayrıntılarında…

Isparta’nın gözdesi gelir kapısı olan gülün bin bir hali hem hoşluk alanında hem de parfümlerde çokça kullanılıyor. Gülün yapraklarından elde edilen öze gül yağı deniliyor. Sırf 4 ton gül yaprağından yalnızca 1 kilo gül yağı uzun uğraşlar ve emek sonrası elde ediliyor. Kozmetik dünyasında muhakkak oranda suyla karıştırılarak satışa sunulan gül yağı,başta cilt hastalıkları olmak üzere birçok rahatsızlığa güzel geldiği uzmanlar tarafından kanıtlandı.

PEKALA GÜL YAĞININ CİLDE YARARLARI NELERDİR?

Gül yağının içerisinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde cildi kirden arındırarak, canlı ve genç görünmesine yardımcı olur.

Doğal makyaj temizleyici olarak kullanılması önerilen gül yağı, hücrelerin süratli bir biçimde yenilenmesini sağlar.

Hamilelik devrinde bayanların en büyük meselelerinden biri haline gelen cilt lekelerini gidermek için kullanabilirsiniz.

– Alerjik cilt sıkıntıları, egzama ve açık yaralarda tedavi edici rolü olan gül yağı, kuru cildin de adeta kurtarıcısıdır.

Bilhassa kış aylarında oluşan kuru cildin gereken nemi alabilmesi için kullanabileceğiniz gül yağı tıpkı vakitte antiseptik özelliğinden ötürü mikropları öldürmekte tesirlidir.

GÜL YAĞI NASIL KULLANILIR?

Gül yağını cildinize uygulamak istiyorsanız kesinlikle su ile karıştırmalısınız. Vazelinin içerisine 7-8 damla gül yağı ekleyerek ellerinize ve yüzünüze uyguladığınızda nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.

Birebir halde makyaj temizleyici olarak da kullanmak istiyorsanız, kesinlikle su ile karıştırıp inceltmelisiniz.

SİVİLCELER İÇİN GÜL YAĞI MASKESİ

GEREÇLER

6 adet gül yaprağı
1 yemek kaşığı gül suyu
1 çay kaşığı uçucu gül yağı
2 yemek kaşığı bal

YAPILIŞI

Gül yapraklarını 3 saat boyunca suyun içerisinde bekletin. Daha sonra gül yapraklarını blender ile püre haline getirin. İçerisine gül yağı, bal ve gül suyunu da ek ederek güzelce karıştırın. Akabinde sivilcenizin üzerine sürüp, 10 dakika bekletin. Soğuk suyla temizleyebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -