Gözaltı Işık Dolgusu Zararlı Mıdır?

1.089 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Gözaltı dolgusu yaptırmak isteyenler genellikle gözaltı torbalarından ve morluk tarzında kararmaları ortadan kaldırmak için bu işlemi yaptırmak istemektedir. Öncelikle uzmanlar tarafından göz altı durumunuz incelenmelidir. Eğer gerçekten gözaltı ışık golgusuna ihtiyacınız yoksa uzman tarafından ikna edilmeye çalışılarak vazgeçmeniz sağlanacaktır. Ancak yinede gözaltı ışık goldusu yaptırmak isterseniz ve gözaltı torbalarınızdan, kararmalarından şikayetçi olursanız bu durumda gözaltı ışık golgusu zararlı mıdır? ne kadar sürede yapılır? gibi soruların cevaplarını sizler için makalemizde sunmaktayız.

Bir çoğumuzun bir çok neden baplı olarak ortaya çıkan gözaltı torbaları ve kararmalarına maruz kalıyoruz. Çeşitli bakım ve dinlenmeyle eski haline dönmesine rağmen bazıların ise genetik olarak göz altı kararmaları ve torbalarıyla ömür boyunca yaşamak zorunda değil! Gözaltı ışık dolgusu ile şikayetçi olduğunuz gözaltı torbaları ve kararmalarından kurtulabilirsiniz. İşte ”Gözaltı ışık dolgusu zararlı mı? Gözaltı ışık dolgusu nasıl yapılır?” gibi merak ettiğiniz soruların yanıtını Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. İskender Akın Solmaz, yanıtladı.

GÖZALTI IŞIK DOLGUSU ZARARLI MI?

Göz altı ışık dolgusu sık uyguladığımız çok güncel konulardan bir tanesidir ve önemli bir konudur. Göz altına yapılacak dolgular genellikle göz altında torbalanmalar ve çöküklükler olan hastalar için kullandığımız bir yöntemdir. Temel amacımız oradaki hacim eksikliğini tekrar yerine koymaktır. Bu işi de cerrahi olmayan bir yöntemle klinikte uygulayabiliyor olmamız bir avantajdır.

Gözün etrafındaki dokular yani gözyaşı bezleri, gözün etrafındaki kaslar, görme siniriyle olan ilişkileri çok çok önemli konulardır. Dolayısıyla gözler zaten kafatasının içerisinde kemik bir dokuda bulunuyorlar ve dar alanda bu tür hacim artırcı malzemelerle çalışırken birtakım şeylere çok dikkat etmek gerekir.

Burada söylenmesi gereken en önemli şey aslında gözlerin korunması gerektiğidir. Dolguyu yüzün herhangi bir yerinde kullanacağımız zaman buna göz altı da dahil olmak üzere oradaki dokulara saygılı olmak lazım ve koyacağımız yere uygun miktarda ve doğru yere kullanmakta fayda var. Bunun için de mutlaka uygulamayı bu işle ilgilenen yerlerde yaptırmak önemlidir

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -