Gösterişli Makyaj Nasıl Yapılır?

830 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Günlük hayatta çok fazla makyaj yapmayı sevmeyenler için veya özel bir geceye katılırken kullanabileceğiniz hem uğraşılmamış hem de dikkat çekici bir makyaj yapmanın aşamalarını makyajci.com okuraları için hazırladık! Sadece özel bir geceye giderken değil aynı zamanda günlük hayatta da rahatlıkla kullanabileceğiniz bu makyaj her konsepte uyan cinsten! Uğraşılmamış doğal güzelliğinizden ödün vermeyeceğiniz ancak bir tarafta da ufak dokunuşlar ile ‘ben burdayım’ dedirten makyajı yapmak için haberimize göz atabilirsiniz!

UĞRAŞILMAMIŞ MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Uğraşılmamış gösterişli makyajın temel amacı, her kıyafete uyum sağlayabilecek olması ile beraber simli ve parıl parıl makyajların aksine sadece ve her ortama uyacak sade bir ten ve tercihe göre değişen göz veya dudak makyajından oluşan bir makyajdır. İster göz ister dudağınızda kullanacağınız koyu renkler sayesinde hem uğraşılmamış hem de gösterişli duran kolay yapabileceğiniz bir makyaj hoşunuza gidebilir!

TEN MAKYAJI İÇİN…

Ten makyajınızı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey allığı ve kontür işlemini abartmamak olacaktır. Eğerki ciltinizde sivilce izi gibi lekeler çok yoksa ince yapıda bir fondöten tercih ederek yüz hatlarınızı kontür işlemini hafif tutarak bitirebilirsiniz. Ancak cildi lekeli olanlar için fondöten öncesi kapatıcı ile kapatarak orta örtücülükte bir fondöten ile ten makyajınızı bitirerek yine kontür ile hafif bir yüz hatalarını belirginleştirerek ten makyajınızı bitirebilirsiniz. Eğerki yüzünüzü ısıtmak ve bir nebze renklendirmek istiyorsanız fırçanıza allığı batırıp direk yüzünüze uygulamadan önce elinizde fazlasını süpürdükten sonra yüzünüze hafif belli belirsiz uygulayabilirsiniz.

ÇEKİCİ SADE BİR GÖZ MAKYAJI İÇİN…

Hemen hemen her kadına yakışan göz makyajlarından biri de eyeliner ile gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. Uğraşılmamış ve gösterişli bir makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta gözlere mi yoksa dudaklara mı yoğunluk vermek istediğiniz kararıdır. Eğer ki yoğunluğu gözlerinize vermek istediğiniz bir makyaj olmasını istiyorsanız gözlere kalın bir kuyruklu eyeliner çekerek kirpiklerinizi dolgun gösteren rimel ile işlemi bitirebilirsiniz.

DUDAK MAKYAJINDA HANGİ RENK RUJ TERCİH EDİLMELİ?

Eğer ki makyajda yoğunluğu gözlerinizde kullandıysanız dudaklarınızda kesinlikle dudak renginde nude tonlara yönelmeniz gerekiyor. Böylelikle gecede dikkat çeken ilk yer gözler olacaktır. Ancak ince bir eyeliner ile makyajda yoğunluğu dudaklara vermek istiyorsanız kesinlikle kırmızı, bordo gibi patlayan koyu tonları seçebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık