En Kolay Paklık Yapma Önerileri

546 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Konutunuzu temizlemek için ayarladığınız birtakım vakit dilimleri olabilir. Bilhassa her ay yapılan programlı paklık büyük kolaylık sağlayacaktır. Mart ayında yapacağınız mesken paklığında; inatçı lekelerden, biriken tozlardan ve makûs kokulardan kurtulmak için birbirinden pratik tahlillerle paklığı daha kolay hale getirebilirsiniz. İşte paklık yaparken hayat kurtaracak pratik ayrıntılar…

Mesken paklığı denilince akla hafta sonu, bayramlar ve bahara yakın paklık ya da her ay yapılan taban köşe paklık geliyor. Bilhassa çalışan bayanlar için ağır geçen bir ay olması nedeniyle paklığın her ayın başında yapılması daha kolay olacaktır. Bu nedenle her ay eksiksiz belirli başlı yapılan bir paklık ile yenir aya pak bir mesken ortamı sağlamış olabilirsiniz. Meskende en çok kirlenen yerlerin başında mutfak ve banyo gelmektedir. Paklık yaparken banyo için farklı mutfak kısmı için farklı prosedürler ve gereçler kullanmak gerekiyor. Gerçek yollarla yapacağınız paklık hem vakitten tasarruf sağlar hem de uygulayacağınız birkaç prosedürle daha az yorucu hale gelebilir. Ağır hayat koşturmacasında paklığa fazla vakit ayırmak istemiyorsanız bu pratik bilgiler işinize yarayacak. Taban köşe kolay kolay yapabileceğiniz temizlikte öncelikle kesinlikle ortalığı tertipli bir formda toplamanız gerekmektedir. Pekala, paklık yaparken nelere dikkat edilmelidir? Birinci olarak hangi odadan başlanmalıdır? İşte yanıtlar:

MART AYINDA MESKEN PAKLIĞI NEREDEN BAŞLANMALI?

Genel ay paklığı yapacağınız vakit birinci olarak bütün odaları tek tek toplayıp kaldırmak işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Konuk çok ağırlayan birisi iseniz paklığa konuk odası yahut salondan başlayabilirsiniz. Bütün salonu güzelce süpürge makinesiyle çekin. Bilhassa koltukların ardını ve masayı çekin süpürün.

Süpürme süreci bittikten sonra parkelere sirke döküp bekletiniz. Daha sonra ılık su ile güzel kokulu deterjanı ile silme sürecine geçiniz.

Mutfaktaki bulaşıkları yıkayınız. Tekrardan yenilediğiniz deterjan karışımlı su ile mutfak raflarını ve tozlanmış yerleri siliniz. Islak yer kalamayacak formda kurulayınız.

Yatak odasını paklık boyunca havalandırınız. Çamaşır kılıflarını değiştirmeyecekseniz, küvete yahut duşakabinin içine çırpınız. (Yerleri silmeden elektrik süpürgesini çalıştırabilirsiniz) Paklık sürecini bitirdikten sonra güzel kalıcı bir koku sıkınız ve bir müddet odanın kapısını kapalı tutunuz.

Son olarak tuvalet ve banyoyu temizleyiniz. Çamaşır suyu sıkıp 5 yahut 7 dakika kadar bekletiniz. Daha sonra nemli bir bezle tozları alınız. Islak yer kalmayana kadar kurulayınız. İçeriyi havalandırmayı unutmayınız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -