Ebru ve Mermer Desenli Tırnaklar

401 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Ebru desenli tırnaklar veya mermer görünümlü tırnaklar sezonun en popüler tırnak tasarımları. Peki ebruli oje nasıl yapılır veya mermer görünümlü oje nasıl sürülür? Ebru ve mermer desenli tırnaklar tasarımları ve adım adım yapılışları..

Klasik, tek renk ojelerden sıkılanların bir süredir gözdesi, marble tırnaklar. Marble anlamı mermer demek ki zaten ortaya çıkan desen de mermer görünümde olduğundan mermer görünümlü tırnaklar olarak anılıyorlar. Marble tırnak yani mermer görünümlü tırnakları yapmanın bir kaç farklı yöntemi var. Özellikle su ile yapılan teknik ebru tekniğine benzediğinden marble tırnaklar ebruli tırnak tasarımları olarak da bilinirler diyebiliriz. Kısacası birbirlerine çok benzedikleri için ben sizinle her iki tırnak tasarımını ve yapılışlarını da paylaşmak istiyorum.

Ebru ve Mermer Desenli Oje Nasıl Sürülür?

Mermer Desenli Tırnaklar :

Mermer görünümlü ojeler son zamanların en popüler tırnak tasarımlarından biri. Tırnaklara tek renk sürülen ojeler pratik olsa da farklılık arayışında olanlar için sıradan kalıyor. Böyle bir durumda biraz daha fazla emek ve zaman harcayarak son trend tırnaklara sahip olmak mümkün.

Mermer desenli oje yapımı için aslında bir kaç yöntem var. Bunlardan biri sünger ile mermer deseni yaratmak diğeri poşet yardımıyla oluşturmak diğeri de sulu ebru tekniği. Sulu ebru tekniği ile yapılanlar genellikle ebru desenli tırnaklar olarak anıldığından bu yöntemi o maddede detaylandıracağım. Burada ise kalan iki oje sürme tekniğine yer vereceğim.

Sünger ile Mermer Desenli Oje Yapımı :

Önce kullanmak istediğiniz renkleri belirleyin. Buradaki örnekte gri tonları ile siyah tercih edilmiş. Alt baz olarak grinin açık tonu tüm tırnaklara sürülüyor. Ardından süngere grinin bir koyu tonu damlatılarak tırnaklar üzerine küçük pıt pıt lar yapılıyor. Yoğunluğu size kalmış ama benim önerim ince olmasına özen gösterin. Çünkü üstüne siyah (veya koyu gri de olabilir) oje ile aynı işlemi tekrarlayacağız. Burada daha sonra siyah oje ince fırçayla sürülerek mermer damarları gibi bir görünüm de yaratılmış. Ancak bu son adımı yapmasanız da görüntü çok güzel oluyor. Elbette oje cilası sürmeyi de unutmayın.

Poşet ile Mermer Desenli Oje Yapımı :

Bu yöntemin sünger tekniğine göre daha uzun süren ve emek isteyen bir teknik olduğunu söylemeliyim. Yine süngere göre daha çok bulaşan bir yöntem. Nasıl yapıldığını aşağıdaki videodan detaylı olarak izleyebilirsiniz. Temek olarak yine baz kat sürdükten sora üzerine bir kaç farklı renk oje damlatılıp, poşet ile dağıtılması diye de anlatabiliriz.

Ebru Desenli Oje Yapımı :

İşte en çok yapılan tırnak süsleme tekniklerinden biri, ebru tekniği. Daha önceki kendin yap-2 yazılarını takip edenler aslında ojeleri ve ebru tekniğini kullanarak fincan süslediğimizi hatırlayacaktır. Aslında temel olarak yaptığımız şey aynı olmakla birlikte, burada tırnakları süslüyoruz.

Bu teknikte bir kabın içerisine su koyun. Suya istediğiniz renk ojeden 1 damla koyun. Ardından kullanmak istediğiniz diğer 2-3 renkten de bir kaç damla damlatın. Tıpkı ebru sanatında olduğu gibi bir kürdan ile ojelere şekil verin. Sonra tırnağınızı içine sokun ama hemen çekmeyin. Bir kürdan veya kulak çubuğu yardımıyla parmağınızın etrafına gelen ojeleri temizleyerek parmağınızı yavaşça çıkarın. Tüm parmaklarınıza uygulayıp, kuruduktan sonra oje koruyucu sürdüğünüz zaman tırnaklarınız hazır demektir. İsterseniz aşağıdaki videoyu da izleyerek yapılışı tam olarak görebiliriz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -