Dudak Çevresi Kırışıklıkları Çözümü

1.218 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Dudak çevresinde meydana gelen kırışıkların çözümü için bir takım yöntemler mevcuttur. Özellikle belli bir yaşı geçtikten sonra meydana gelen dudak ve ağız bölgesi kırışıklıkları cildin elastikiyetini yitirmesi sonucunda meydana gelmektedir. Cildin elastikiyetini ortadan kaldırmasını birçok sebebi olabilmektedir. Özellikle kötü alışkanlıklar cildimizin çabuk yaşlanmasına neden oluyor. Biz de Makyajci.com olarak genellikle kadınlarda meydana gelen dudak kırışıklıklarına nelerin neden olabileceğini sizler için araştırdık. İşte dudak ve ağız bölgesinde kırışıklıklara neden olan etkenler!

BOL SU İÇİN

Cildinizin gençleşmesini istiyorsanız günde en az 2 litre su içmelisiniz. Su vücudunuzda bulunan toksitlerinde idrar yoluyla dışarı atılmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra cildinizin kaybettiği esnekliği size geri kazandıracaktır. Dudak çevresindeki kırışıklıkların en önemli sebeplerinden biri yeteri kadar su içmemektedir.

SİGARA KULLANMAYIN

Sigara hem sağlığınız için hem de cildiniz için gerçek bir düşmandır. Özellikle cildin çabuk yaşlanmasına neden lan sigara dudak çevresinde oluşan kırışıklıklarında en büyük nedenlerinden biridir. Cildinizin ışıldamasını ve kırışıklıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız sigarayı derhal bırakmalısınız.

KREM KULLANIN

Dudak kırışıklıklarının oluşmasının bir nedeni ise dudak kuruluğudur. Dudak kremi kullamayı alışkanlık haline getirmenizde fayda var. Kırışıklıklarınız derinleşmeden tüm bu önlmeleri alırsanız kolay yolla bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

CİLDİNİZİN TEMİZLİĞİNE ÖNEM VERİN

Cilt temizliği bu noktada önem taşımaktadır. C,ldinizdeki ölü derileri ara sıra temizleyin. Özellikle evde şeker, hindistancevizi ve kahve telvesiyle hazırlayacağınız peelinglerle cidlinizi ölü derilerden arındırabilirsiniz. Bu peelingleri belirli aralıklarla ama düzenli olarak uyguladığınız takdirde yüzünüzdeki gözle görünür değişimi siz de farkedeceksiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık