Doğru Kaş Pudralama Yapılışı

905 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Güzellik ve görünüş tüm bayanlar için büyük önem taşımaktadır. Stil ve görünüşler ne kadar değişime uğratsa amaç ve arzular aynı olmaktadır. Son dönemlerin trendi olan doğala dönüş akımı tüm insanlar tarafından hem makyaj ile hem de kalıcı makyaj tekniği ile uygulanmaktadır. Bugün merak edenler için dolgu tekniği ve pudralama tekniği arasındaki farkı ve kaş pudralama tekniğinin nasıl yapıldığını ve ne olduğunu derledik…

KAŞ PUDRALAMA TEKNİĞİ NEDİR?

Cildin en ince tabakasına yapılan sık iğne atışları ile gerçekleştirilen ”Micro Pigment”lerin derinin bir tık üst tabakasına yapılan gölgelendirme tekniğine kaş pudralama tekniği denilmektedir.

Dolgu tekniği ile arasındaki fark ise dolgu tekniği kaşlara yapılan işlemde biraz daha belirgin ve keskin olmasıdır. Gölgeleme tekniğinde renkler biraz fludur. Genellikle sürekli olarak kaşlarını doldurma ihtiyacı duyan kişilerin ve aynı zamanda doğal bir görünüm elde etmek isteyenlerin bu tekniği uygulamaları gerekmektedir. Kaş kılları zayıf olan ve seyrek olan kişilerin genellikle tercih ettiği bir uygulamadır. Pudraama yöntemini diğer yöntemlerden ayıran bir diğer özelliği ise daha uzun süreli kullanılabilir olmasıdır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR!

Kaş pudralama yönteminin uzun ömürlü olabilmesi için sürekli olarak alkol ve sigara kullanımı, gün içerisinde çok fazla güneşe maruz kalma gibi durumlar kaş pudralama yöntemini olumsuz yönte etkilemektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık