Doğal Yağlar ile Güzellik Sırları

490 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Doğal yağlar özellikle de aromaterapi için oldukça şaşırtıcı ve etkileyici özelliklere sahipler. Banyonuza ekleyebilir, eviniz için doğal oda kokusu yapabilir ve böylelikle ruh halinizin değişmesine yardımcı olacak etkilerini hissedebilirsiniz. Sadece kokuları itibariyle verdikleri etkileriyle onları kullanmak pek çoğu için haksızlık olur. Aslında çoğu cilt, saç, tırnak bakımı gibi kadın güzelliği unsurları için sahip oldukları faydalarıyla da bilinirler. Doğal güzellik önerileri ilginizi çekiyorsa doğal yağları da listenize eklemiş olmalısınız. Çünkü kullanacağınız sadece bir kaç damla ile daha parlak saçlara, daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu yüzden de bugünün konusu doğal yağlar ile güzellik sırları.

Uyarı 1 : Hangi doğal yağı ne amaçla kullanabileceğinizi detaylandıracağım ancak öncesinde bir kaç uyarıda bulunmak istiyorum. Fiziksel ve ruhsal olarak iyileştirici etkileri olan bitkisel doğal yağların organik, saf ve doğru yöntemlerle üretilmiş olanını bulamadığınız zaman yarardan çok zararları ile uğraşırsınız. Satın aldığınız veya alacağınız doğal yağ gerçekten doğal mı, saf-organik doğal yağ nasıl anlaşılır biliyor olmak, hangi yağın ne işe yaradığını bilmek kadar önemlidir. Bu noktada güzellik sırlarını detaylandırmadan önce isterseniz daha önce yayınladığım “Saf Organik Doğal Yağ Nasıl Anlaşılır?” yazısına bir göz atın.

Uyarı 2 : Bir de her ne kadar doğal dahi olsalar ilk defa kullanacağınız her ürüne karşı bir miktar şüpheci yaklaşmakta fayda var. Yani tüm cilde veya saça uygulamadan önce cilt-saç testi yapmanızda fayda var. Bunu olası tahrişlerden, olumsuz sonuçlardan korunabilmek adına yapacağız. Bir de düzenli kullandığınız ilaçlarınız, alerjik cilt-saç yapınız, bilinen bir hastalığınız varsa, gebelik veya emzirme dönemindeyseniz doktora danışmadan doğal yağları kullanmanızı önermem. Son olarak her yağın kendine has kullanım şekli, kullanım miktarı olabileceğini de unutmayın.

Doğal Yağlar ile Güzellik Sırları

Ciltteki sivilce ve akne sorunlarının sadece yaş ve cinsiyet ile bağlantılı olmadığından pek çok kez bahsettik. Bu tip cilt sorunlarıyla baş edebilmenin ilk kuralı temiz bir cilttir. Buna ek olarak sivilce ve aknelerin daha hızlı kuruyup, ortadan kalkması için çay ağacı yağından faydalanabilirsiniz.

Yapılması gereken bir tatlı kaşığı saf-organik bal içerisine 2 damla çay ağacı yağı eklemek ve ilgili alana bu maskeyi sürmek. Çay ağacı yağı kurutucu etkisini gösterecek ve bal da antibakteriyel özellikleri ile bakteri ve mikroplardan cildin arındırılmasına yardımcı olacaktır.

Eğer çok yoğun sivilce-akne sorunu varsa bir-iki damla limon suyu da bu karışma eklenebilir. Limonun asidik yapısı sivilcelerin kurumasına yardımcı olacaktır. Tabii tüm bu maskeleri temiz cilde uygulamanız gerekiyor. 10-15 dakika cildinizde kaldıktan sonra maskeleri bol su ile temizleyebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık