Doğal Tuvalet Spreyi Nasıl Yapılır?

584 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Tuvalet paklığı bayanların en fazla zorlandığı yerdir. Ayrıyeten tuvalet temizlemek için kullanılan kimyasalların kokusunun sıhhat açısından olumsuz tesirleri bulunuyor. Bu yüzden kimyasal eserler yerine konutta hazırlayacağınız doğal tuvalet temizleyici karışımı klozetin içi ve dışında her yere kullanabilirsiniz. Pekala konutta tuvalet spreyi nasıl yapılır? Ayrıntılar haberimizde…

Tuvalet paklığı sıhhatinizi korumak için çok değerlidir. Banyolar birçok mikrobun rahatlıkla çoğaldığı ortamlar olduğu için hastalığı en çabuk tuvaletlerden kaparız. Uzmanlar bilhassa koronavirüsle birlikte daha çok hijyene ehemmiyet vermemiz gerektiği belirtiyor. Bu yüzden banyo alanlarını çok sık yıkamalı ve pak tutmalıyız. Klozetlerin rengi vakit içerisinde sararıp kireç oluşabiliyor. Klozetleri bembeyaz yapmak için kimi kimyasallar kullanmak zorunda kalıyoruz. Fakat bu kimyasalların kimilerini birbiriyle karıştırıp kullanmak daha da makus sonuçlar doğurabiliyor. Tuvaletlerde bulunan mikropları yok etmek için tuvalet paklığı çok kıymetlidir. Tuvaletleri temizlemek için marketlerden satın aldığımız eserler çok fazla kimyasal içeriyor. Ağır kimyasallar içeren tuvalet temizleyicileri sıhhatimiz için büyük tehdit oluşturmaktadır. Konutta bulunan materyallerle basitçe yapabileceğiniz doğal tuvalet temizleyici tanımı sizlerle:

DOĞAL TUVALET TEMİZLEYİCİ NASIL YAPILIR?

Doğal tuvalet temizleyici yapmak için her vakit meskende bulunan materyalleri kullanarak hoş bir temizleyici sprey hazırlayabilirsiniz.

Gereçler:

► Sirke

► Karbonat

Yapılışı:

► Temizleyiciyi koymak için boş bir şişe spreyi hazırlayın. Daha sonra 1 su bardağı sirkeyi yaklaşık 40 derece kadar ısıtın. Isıttıktan sonra içine bir yemek kaşığı karbonat ekleyin. ve güzelce karıştırın.

► Soğuduktan sonra boş şişeye doldurun ve klozetlerin iç kısımlarının her tarafına gelecek biçimde sıkın. Daha sonra klozetin kapağını kapatıp yaklaşık 1 saat bekletin. 1 saat beklettikten sonra tuvaletin her tarafını güzelce yıkayın. Birkaç kez de sifonu çekmeyi unutmayın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -