Doğal Sivrisinek Uzaklaştırma Yöntemleri

558 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Sivrisinek kovucu yapmak için meskenlerde uygulanacak doğal yollar vardır. Bu prosedürleri uygulayarak sivrisineklerden kurtulmak epeyce kolay olmaktadır. Bilhassa yaz aylarında tesirli olan sivrisineklere karşı su birikintilerine dikkat edilmesi gerekir. Bahçede ve saksıların altında biriken suları temizlemek gerekir. Çatılardaki yağmur kanallarının nizamlı olarak temizlenmesi de sivrisineklerin hayat alanlarında engelleme yapmanızı sağlayacaktır.

Doğal Sivrisinek Kovma Yolları
Sivrisinek kovucu bitkisel yollarla yapılarak hazır kovucuların içerisinde bulunan kimyasal unsurlardan kurtulmak mümkün olur. Doğal gereçler kullanarak meskende yapılan sivrisinek kovucular ile bilhassa yaz aylarında rahatsız eden sineklerden kurtulmanız hayli kolaydır. Sivrisinek kovucu olarak kullanılan bitkileri şu biçimde sıralanabilmektedir;

  • Okaliptüs yaprağı kaynatılarak su sıcak iken kapı ve pencere kenarlarına ve nemli yerlere sürülür.
  • Sarımsak hayli tesirli bir sinek kovucudur. 25 diş sarımsak 1 litre su ile kaynatılır. İçerisine bebek şampuanı katarak bedene sürülür.
  • Badem yağı, fesleğen yağı ve ıtır çiçeği yağı karıştırılarak bedene sürülür. Bilhassa bebekler için uygulanan hafif bir metottur.
  • Sirkenin kokusunda epey tesirli doğal sivrisinek kovucu tesiri bulunmaktadır. Sivrisinek gelmemesi için bir bardak sirke odalardaki cam kenarlarına sürülmelidir.

Bahçede Yetiştirilen Bitkiler İle Sivrisinekleri Uzaklaştırabilirsiniz
Bahçelerine İdris otu, yalancı melisa, kedi nanesi ve biberiye eken bireylerin sivrisinekleri uzaklaştırmaları mümkün olmaktadır.

  • İdris otunda bulunan güçlü kokunun sivrisinekleri uzaklaştırıcı tesiri vardır.
  • Yalancı melisanın yaydığı narenciye kokusunun sivrisinekleri uzaklaştırıcı tesiri vardır.
  • Kedi nanesi birçok sinek ilacından daha tesirli bir sinek kovucudur ve epeyce kolay yetiştirilebilir.
  • Biberiye kokusunda sivrisinekleri uzaklaştırıcı tesir bulunur.
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -