Çocuk Yetiştirirken İşleri Kolaylaştırmanın Yolları

522 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Anne olmak eşi benzeri olmayan bir tarif edilemeyen bir duygudur. Her an özveri ile yardıma hazır olan annelerimizi, zaman zaman dinlendirmek, işlerini hafifletmek ve bir nefes almasına müsaade etmek onlar için güzel olmaz mıydı?

Bütün zamanını çocukları ile geçiren annelerin işlerinin kolay olmadığı aşikar. Tam bu noktada babalara büyük bir görev düşüyor. Evin günlük işlerine ortak olmaktan tutun, çocukların bakımını hiç olmazsa 1-2 saat üstlenmek bile annelerimize dinlendirmeye yetebilir.

Eğer sizde eşine yardımcı olmak isteyen bir baba iseniz ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazıyı okumanızda fayda var.

Çocuk Büyütürken İşleri Kolaylaştırmanın Yedi Yolu

Eve akşam yemeği ile gelin

Özellikle çocuklar küçükken dışarıda yenilen yemeklerden zevk almak biraz zor olacaktır. Bu sebeple aileler yemeğini genellikle evinde yemeyi tercih eder. Dışarıda yenilen yemek sırasında hem çocuğunuzla ilgilenmek zorunda kalırsınız hem de ne yediğinizden hiçbir şey anlayamazsınız. Siz en iyisi eşinize bugün bir sürpriz yapın ve eve akşam yemeği ile gelin. Hazır bir akşam yemeği yorgun annenin yüzünü güldürecektir. Ne olduğunun önemi yok ama hazır bir şeyler getirip masayı hazırlamanız ya da sizin pişirebileceğiniz kolay bir yemek olabilir. Bazen bir anne için akşam yemeği pişirmek, olması gerekenden çok daha zor bir hale gelebilir.


Ayak işleri ve ev işlerine yardım edin

Bazen gün içinde pek çok şeyi bitirmeye çalışırız fakat gün yeterince uzun değildir. Yani gün biter iş bitmez. Babaların hafta içi boş bir günü varsa veya en azından haftasonu tek bir gün de olsa eşine destek olması birbirinize verdiğiniz değeri gösterir. Anne ayak işlerini görürken baba market arabasını sürmeye ya da çocukları oyalamaya yardımcı olabilir. Bu tür işlere yardımcı olmak, babaların annelere yardım etmek için yapabileceği en iyi şeylerden biridir.
Arkanızı toplayın

Babaların annelere yardımcı olmak için yapabileceği başka bir şey de kendi arkalarını toplamalarıdır. Özellikle eğer birden fazla çocuğunuz varsa bir evi düzenli tutmak gerçekten zor olabilir. Bazen işiniz asla bitmeyecekmiş gibi görünür. Babalar annelere kıyafetlerini kaldırarak, yemeklerden sonra bulaşıkları toplayarak ya da günlük olarak başka bir şey yaparak yardımcı olabilirler.

Anneler dinlenirken çocuklara göz kulak olun

Sıkı bir çalışma gününün ardından, annelerinde dinlenmesi gerekmektedir. Muhtemelen bir banyo veya şekerleme yapmak annelerin rahatlamasına ve stres atmasına yardımcı olacaktır. Babalar çocuklarını bir ya da iki saat boyunca eğlendirebilirse, annelerin kesintiye uğramadan dinlenmeleri mümkün olacaktır.

Uzlaştırıcı olun

Çocukların sürekli ihtilafta olduğu ya da annelerinin uyarılarını dikkate almadıkları günlerde, babalar annelere yardımcı olabilir. Bütün gün uzlaştırıcı olmaya çalışan anneler için, kurallarını destekleyecek bir başkasının olması harika olurdu. Babalar bu tür şeyler için genellikle harikadır.

Günün bir kısmını çocuklarla geçirin

Anneler çok fazla çalışır ve özveriyle bu iş için zamanlarını ayırır, bu nedenle onların kendilerini şımartması için çocuklarınıza gün içerisinde 2-3 saat ayırmak gerçekten eşsiz bir davranış olur. Anne bu zaman diliminde manikürünü yaptırabilir ya da alışverişe çıkabilir. Bu stres atmasına ve kendini motive etmesine yardımcı olur.

Onun sırtını sıvazlayın

Bir annenin eşinden en çok ihtiyaç duyduğu şey yaslanacak sevgi dolu bir omuzdur. Kötü bir gün geçirmiş gibi hissettiğinde bile, birilerinin ona mükemmel iş çıkardığını söylemesi gerekir. Bazen yumuşak bir sarılış, sevdikleri çiçeklerden bir buket, bir kucaklama ya da öpücük çok faydalı olabilir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -