Cilt Problemleri Hayat Kalitesine Etkileri

600 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde pek çok insan cilt problemleriyle boğuşuyor. Dünya nüfusunun önemli bir kısmının mücadele ettiği cilt problemleri insan psikolojisini ve yaşam standartlarını da doğrudan etkiliyor. Hava kirliliği, pandemi ve maske kullanımı; akne, egzama, kuruluk, alerji gibi cilt sorunlarının büyümesine neden oluyor. Dermokozmetik alanında öncü markalardan La Roche-Posay, cilt sorunlarına karşı herkesi ses yükseltmeye ve farkındalık yaratmaya çağıran bir hareket başlattı. #CildinGörünendenFazlası diyen La Roche-Posay, farkındalık hareketinin ilk ayağında dermatoloji dünyasını bir araya getiren, DermLive adlı büyük bir dijital etkinliğe imza attı.

La Roche-Posay’den hepimizi ilgilendiren bir konuda farkındalık çağrısında bulundu ve yaşam kalitesi üzerinde ciddi bir etkisi olan cilt sorunlarına karşı bir cilt hareketi için çağrıda bulundu.

Cilt sorunlarının yaşam kalitesi üzerindeki etkisi

La Roche-Posay’in 24 Kasım Salı günü 5000’den fazla konuk, gazeteci, influencer, dermatolog ve 60’tan fazla ülkeden hastayla düzenlediği DermLive, cilt sorunlarının sağlık ve yaşam kalitesi üzerindeki etkisi konusunda farkındalık yaratma amacıyla hayata geçirildi.

Rakamlarla dünyada akne ve egzama sorunu

 • Cilt problemleri günümüzde dünyanın her yerinde gittikçe büyüyen ancak yine de hafife alınan bir sorun. Dünyada 2 milyar insan cilt sorunlarıyla mücadele ediyor. Bu rakam dünya nüfusunun dörtte birinden fazlasına işaret ediyor.
 • Akne problemi bulunan bireylerin %50’si kendisini sosyal hayattan izole ediyor. Fransa’da tekrar eden akne problemleri nedeniyle yılda 350 bin iş günü kaçırılıyor.
 • Amerika’da atopik dermatite bağlı işe gidememenin devlete ve şirketlere 5,3 milyar dolarlık bir maliyeti oluşuyor.
 • Cilt sorunları olan kişilerin %10’u dermatoloğa erişebilme imkanı buluyor.
 • Yetişkin kadınların %40’ı akne sorunuyla mücadele ediyor.
 • Akneli bireylerin %70’i kendini özgüveni düşük olarak nitelendiriyor.
 • Atopi ya da egzama problemine sahip kişilerin %50’si toplum tarafından dışlandıklarını hissediyor.
 • Atopi ya da egzama problemine sahip kişilerin %46 ila %60’ı gece rahatsızlıkları sebebiyle deliksiz bir uyku çekemiyor.
 • Dünya genelinde 165 milyon bebek ve çocuk atopik cilde sahip.
 • Tahminlere göre 2050’de 2 kişiden 1’inde cilt alerjisi olacak.
 • Akne hastalarının %46’sında, aknesi olmayanlara göre depresyona girme olasılığı daha yüksek.
 • Egzama hastalarının %79’u cilt problemleri nedeniyle iş hayatlarında aksama yaşıyor.
 • Kanser hastalarının %80’i ciltlerinde görülen yan etkilerden şikayet ediyor.

Dijital etkinliğin konuları

 • Dermatoloji alanındaki en yeni gelişmelerin konuşulduğu, özel içeriklerle dolu, alanında uzman, dünyaca ünlü konuşmacıların yer aldığı dijital etkinlikte, L’Oréal Group’un teknoloji odaklı markalarından La-Roche-Posay’in 2021 yılında sektöre sunacağı yenilikler de tanıtıldı.
 • Dermatoloji alanında lider konumda bulunan La-Roche-Posay, bugüne kadar düzenlediği en büyük etkinlik ve aynı zamanda ilk uluslararası dijital etkinlik olan DermLive’da akne, egzama ve kanser gibi sorunları uzmanlarla ele aldı.
 • Geçen yılki Uluslararası Mikrobiyom Zirvesi’nin başarısının ardından, 2020 DermLive ile bir adım daha ileri giden La Roche-Posay, dermatolojideki en son gelişmeleri katılımcılarla paylaştı.
 • Dünya çapında öne çıkan dermatologlar, gazeteciler, influencer’ların da aralarında bulunduğu, 60’tan fazla ülkeden toplamda 5000’in üzerinde kişi etkinliğe katılım gösterdi.

Farklı konular farklı atölyelerde ele alındı

2 oturumdan oluşan etkinlikte 1 saat süren genel oturumun noröbilim ve psikoloji uzmanları ile cilt problemlerinin yaşam kalitesine etkisinin konuşulduğu panelin yanı sıra, belirlenen konularda gelişmelerin ele alındığı, katılımcılarla etkileşim kurma fırsatı sunan atölye çalışmaları da gerçekleştirildi. Etkinlik için farklı odalar oluşturuldu.

Etkinlik odalarında konuşulanlar

 • Egzama Odasında La-Roche-Posay’nin en sevilen ürünlerinden biri olan Lipikar’ın arkasındaki mikrobiyom bilimi ve yeni bilimsel gelişmeler konuşuldu.
 • Akne Odasında La Roche-Posay’in yeni leke karşıtı ürünü Effaclar Serum lansmanı, mikrobiyom ve akne, cilt bakımı rutinleri, cilt bakımında yapılması ve yapılmaması gerekenler ele alındı.
 • Onarım Odası, L’Oreal For The Future Odası ve Onko Odası, katılımcıların katılabildiği diğer platformlardı.
 • Alanında uzman konuşmacılar deneyimlerini katılımcılarla paylaşırken, soru-cevap etkinliğinde merak edilen sorulara yanıt verildi. Dünyaca ünlü influencer’lar, yeni ürünleri deneyimledi ve görüşlerini takipçileriyle paylaştı.
 • Makyaj uygulamaları ve sanal fotoğraf kabini gibi Instagram uygulamaları da etkinlikte yer aldı.

Cilt sorunlarının yaşam kalitesi üzerinde gözle görülür bir etkisi var

Pandemi ve maske kullanımı sonrası cilt rahatsızlıkları ve bu rahatsızlıkların getirdiği psikolojik etkiler her geçen gün daha çok tartışılıyor. La Roche-Posay, cilt sorunlarının yaşam kalitesi üzerindeki etkisi üzerine bir araştırma gerçekleştirdi.

Akne, egzama, alerji gibi problemlerin sosyal yaşamda güçlü bir etkiye sahip olduğunu belirleyen çalışma, dermatolojinin bireyleri cildin ötesinde birçok sorundan kurtardığı sonucunu ortaya koydu.

La Roche-Posay, DermLive etkinliği ile dermatolojinin bilinmeyen gücünü de gözler önüne serdi. #CildinGörünendenFazlası diyen ve DermLive etkinliği ile farkındalık kampanyası başlatan La Roche-Posay, bilinç oluşturmak için herkesi sesini yükseltmeye çağırıyor ve cilt sorunları nedeniyle kimse psikolojik açıdan acı çekmemeli mesajı veriyor.

DermLive’de elde edilen bakış açıları Türkiye’deki canlı yayınlarda konuşulacak

2020 Uluslararası DermLive’da ele alınan konular ve öne çıkan görüşler, Türkiye’de gerçekleşecek canlı yayınlarda da konuşulacak. Bu yayınlar 3 ayaktan oluşacak.

7,10 ve 14 Aralık 2020 tarihlerinde #CildinGörünendenFazlası canlı yayınları

Dermatolog ve psikologlar eşliğinde dermatoloji alanındaki gelişmelerin ve dermatolojinin kaliteli yaşam üzerindeki etkilerinin konuşulacağı ve 7,10 ve 14 Aralık 2020 tarihlerinde düzenlenecek etkinliklerde; tanınmış influencer’lar Nur Bilen Yavuzer, Meriç Küçük ve Elvin Levinler de canlı yayınlarda güzellik ve bakım meraklılarıyla buluşacak. Yavuzer, Küçük ve Levinler, La Roche-Posay’in cilt bakımında devrim yaratan yeni ürünlerini takipçileri için deneyimleyecek ve #CildinGörünendenFazlası diyecek.

La Roche-Posay, dermatoloji anlayışının odak noktasına bilim ve insanı koyuyor. Bilimsel çalışmalar, cilt için en güvenli, en verimli ve en kullanışlı çözümleri sunma konusunda öncü rol oynarken La Roche-Posay, tüm dünyada 90.000 dermatolog ve doktorla iş birliği içinde hareket ediyor. La Roche-Posay aynı zamanda küresel çapta bebeklerden yaşlılara kadar 100.000’den fazla hasta üzerinde 600’den fazla klinik çalışmaya imza attı.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık