Cilt Bakımı Yaz Aylarında Nasıl Yapılmalıdır?

570 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle yaz dönüşü dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri sağlık profesyonellerinin olmadığı merkezlerde cilde bilinçsiz uygulanan cilt ve leke bakımlarına karşı bilinçli davranmaktır. Çünkü bir uzman gözetiminde gerçekleştirilmeyen lazer uygulamaları cilt sağlığına ciddi zararlar verebilir.

Deniz, kum ve güneşin tadını en iyi çıkardığımız yaz aylarında ve tatil zamanlarında güneşin faydalı etkilerinden yararlanırken, zararlı etkilerinden korunmayı da bilmek gerekir. Çünkü güneşin UVA ve UVB ışınları fotoaging dediğimiz cilt yaşlanmasından kansere kadar sağlığımıza pek çok zarar verir.

Yaz dönemi güneş hasarının etkisiyle cilde rengini veren aşırı melanosit pigmentasyonu ile lekelenmeler artar, hücreler sıvı ve kolajen kaybeder. Bu hasarı gidermek için V-Carbon sistemi dediğimiz siyah zencefil, mandelik ve ferulik asit içeren leke açıcı ve ciltte detoks etkili (siyah nokta-geniş gözenek-yağ butonlarını giderici özellikte) özel İtalyan peelingler ve eşzamanlı uygulanabilen lazerle cilt tonlama teknolojisi güncel uygulamalarımız arasında.

Elbette cildin kaybettiği nem tutma kapasitesini arttırıcı hyalüronik asit; zencefil polinükleotid ve antioksidanlar ile ince kırışık, cilt sarkması gibi sorunları çözen mezokokteylleri yaz dönüşü 15 günlük periyotlar ile birkaç seans uygulama cildi kış şartlarına hazırlamada son derece etkin yaklaşım.

Sağlıklı güzellik bilinçli estetik uygulamalar ile mümkün. Estetik uygulamalarda başarının temeli cildi öncelikle temel sağlığına kavuşturmak olmalıdır.

Tatilde ve yaz aylarında güneş lekelerinden nasıl korunabileceğinizi öğrenmek için “Tatilde güneş lekelerinden nasıl korunabiliriz?” başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık