Cilde Sürülmemesi Gereken Materyaller

524 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Ekseriyetle akne tedavilerinde yada siyah noktalar için meskende yaptığınız maskeler cildinizin bozulmasına sebep olabilir. Bilhassa daima konutta olduğumuz karantina devrinde çoğumuz bu çeşit şeylere yoğunlaştık. Lakin uzmanlara nazaran aslında yapılan bu karışımların faydadan çok ziyanı olabilir. İşte cildinize sürmemeniz gereken 5 gereç…

Normaderm; Kirlilik, UV, gerilim, berbat beslenme, hormonal değişimler ciltte akne oluşumuna neden olabilir; cilt lekelerini ve ciltteki sebum düzeyini arttırabilir. Sorunlu ciltlerin internet üzerinden araştırarak uyguladıkları maskeler, sivilcelerin çoğalmasına yada iltihaplı yüz yaraları üzere meselelerle sonuçlanabilir. Bu yüzden hassas cildi olan şahısların kesinlikle dermatologa başvurmaları gerekir. Günümüzde kozmetik piyasasındaki birçok cilt bakım eseri, hassas cildi daha da kötüleştirebilen bileşenler içeriyor. Kokulu sabunlar da bu listenin en üstünde yer alıyor. Cildinize dost bir bakım eseri arıyorsanız ve hassas cilde sahipseniz size yardımcı olabilecek eserleri kesinlikle uzmana danışmalısınız. Peki yüzünüze asla temas etmemesi gereken gereçler neler?

İşte yüzünüze asla temas etmemesi gereken 5 materyal;

1-YUMURTA

Çoğunlukla yağlı ciltlerin kullandığı yumurta akı, kolay kolay bakteri üreten bir yiyecektir.

2-LİMON

Akneli ciltlerin uyguladıkları limon, içindeki ph bedelinin yüksek olması sebebiyle cildinizin doğal istikrarını bozduğunu biliyor muydunuz?

3-MAYONEZ

Yağ oranı fazla olan mayonez yüzünüzde sivilce çıkarabilir.

4-SAÇ SPREYLERİ

Saçlarınızın gün içerisin bozulmaması için kullandığınız sprey, içinde bulunan katkı unsurları sebebiyle cilt lekelerine neden oluyor. Bu yüzden uzaklıktan sıkılmalıdır.

5-DİŞ MACUNU

Gözenekleri açmak ve siyah noktaları kısa müddette yok etmek için kullanılan diş macunu, içerdiği nane ve parfüm sayesinde ciltte sivilcelenmeye yol açıyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık