Çiçek Göndermek için Nelere Dikkat Edilmelidir?

620 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Çiçek göndermek istiyorsunuz ancak nasıl bir çiçek göndermek istediğiniz karar veremiyorsunuz. O halde en çok siparişi verilen çiçekleri satın alırken ve gönderirken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bütün ayrıntıları haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz. İşte özel günlerde en çok tercih edilen çiçek hakkında tüm merak edilenler:

Günümüzün en kıymetli modülü haline gelmiş çiçekler, verilen bireye hissettiklerinizi aktarabilmenin en kolay yoludur. Çiçekler masumiyeti, aşkı, sevgiyi ve söylemek isteyip de söylemediklerinizi tabir eder. Doğum günü, sevgililer günü bütün özel günlerde en çok tercih edilen çiçek beğenilen görünümü ve kokusu ile insanları keyifli eder. Bu yüzden en çok çiçek alınır ve gönderilir. Lakin çiçek seçimi her ne kadar kolay görünse de çiçek satın alırken dikkat edilmesi gereken kimi ayrıntılar bulunuyor. Birçok farklı renkte ve çeşitte çiçek bulunduğu için yapıları birbirinden farklı çiçekleri bir ortaya getirmek yanlış seçim olabilir. Her vakit tıpkı özellikte olan çiçekleri birleştirmek gerekiyor. Ayrıyeten çiçek seçiminde dikkat edilmesi gereken bir öteki nokta çiçekler ortasındaki renk ahenginin sağlanmasıdır. Çiçek alırken kime göndereceğiniz çiçek seçimini ne cinste yapacağınızı belirleyen en değerli noktadır. Gelin daima birlikte çiçek seçimi hakkında merak edilenleri inceleyelim.

ÇİÇEK SATIN ALIRKEN VE GÖNDERİRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

⇒ Çiçek alırken en dikkat çeken nokta alacağınız çiçek gül ise renklerine dikkat etmeniz güllerin manaları olduğundan çok değerlidir.

⇒ Çiçek satın alacağınız kişinin sizin için kıymetine nazaran, nasıl bir bildiri vereceğinize bağlı olarak seçmeniz gerekir. Mesela kırmızı gül seni seviyorum manasına gelir, beyaz gül ise evlilik demektir. Sarı gül ise nefret manası taşımaktadır.

⇒ Bir öbür püf noktası ise çiçek seçerken alacağınız çiçeklerin kaç tane olduğu da çok kıymetlidir. Çiçeklerin kaç tane olduğu çiçek sayılarının da farklı manaları bulunduğu için seçimini ona nazaran yapmak gerekiyor.

⇒ Çiçek alacağınız kişinin ne cins çiçeklerden hoşlandığını bilmeniz çiçek seçiminde size kolaylık sağlayacaktır.

⇒ Ayrıyeten çiçek alırken ve gönderirken dikkat edilmesi gereken ayrıntılardan biri de seçilecek çiçeğin tomurcuklu olması gerektiğidir. Tomurcuk olan çiçek seçerseniz açmış ve uzun mühlet bekletilen çiçekten çok daha hoş ve kalıcı halde kalır.

⇒ Çiçek seçerken kesinlikle çiçeklerin solgun olmamasına ve boynu bükük olmamasına dikkat edin. Şayet bu türlü çiçekler seçip gönderirseniz karşı tarafta makûs bir izlenim yapmış olursunuz.

⇒ Çiçek alırken dikkat edilmesi gereken en kıymetli hususlardan biri de çiçeğin böcekli olup olmadığıdır. Bunun için çiçeğin alt kısımda kalan yapraklarına bakabilirsiniz. Şayet çiçeğin üzerinde küçük böcekler bulunuyorsa uzak durun ve seçmeyin.

⇒ Çiçek buketleri bir kova içerisinde ise o vakit kovanın içindeki suyun nasıl göründüğüne de bakmanız gerekir. Şayet su taze değilse o vakit o çiçeği almayı tercih etmeyin.

⇒ Şayet bir ortada çiçekler seçecekseniz leylak gül ve Makyajciden oluşan bir buket hazırlayabilirsiniz.

⇒ Orkide, anemon ve papatya çiçeklerini bir ortada kullanarak çok hoş bir ahenk yakalayabilirsiniz.

⇒ Fesleğen çiçeği, horoz ibiği ve laleyi bir bukette toplayabilirsiniz. Karşı tarafın hangi çiçek tiplerinden hoşlandığını bilmek işinizi bu manada kolaylaştıracaktır.

⇒ Menekşe, begonvil ve sardunyadan oluşan bir demet hazırlayarak sevdiklerinize sürpriz hazırlayabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık