Beyaz Saçları Azaltmanın Kolay ve Etkili Doğal Yolları

591 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Erken saç beyazlaması sorunu yaşıyorsanız, önce nedeninin ne olabileceğini ve doğal olarak onlardan nasıl kurtulabileceğinizi öğrenin! Bu makalemizde Erken saç beyazlaması neden olur, erken saç beyazlamasına ne iyi gelir ve bitkisel çözümlerini paylaşacağız.

Çoğumuz beyaz saçları gördüğümüzde daha stresli hissederiz ve buradaki tek çözümün onu boyamak ya da yolmak olduğunu düşünürüz. Birçoğu kalıtsal olduğu için bu sorunu yaşarken, çoğu stres nedeniyle bununla yüzleşiyor. Bununla birlikte, beyaz saçlara yol açan birçok başka neden de var. Biz de sizin için cep dostu olan, evde yapabileceğiniz bazı doğal yöntemleri listeledik! O yüzden strese girmeyin, bu kolay tarifleri kullanarak beyaz saçları azaltın!

Saç Beyazlamasının Sebepleri​

Beyaz saç oluşumunu aşağıdaki faktörler belirler.

Hormonlar​

Saçınızın pigmentasyonu hormonlarınıza büyük ölçüde bağlıdır. Bir dengesizlik varsa o zaman beyaz saçlarınız olabilir.

Genetik​

Eğer ailenizde varsa yapabileceğiniz pek fazla bir şey yok. Pek çok insan gençken veya 20’li yaşlarına geldiğinde saçları beyazlaşmaya başlar, ancak genetik yatkınlığı olmayanlar için bu biraz daha ileri yaşlarda başlar.

Melanin Eksikliği​

Melanin , saçınızın rengini belirleyen doğal bir pigmenttir. Bu pigmentin üretimi yavaşladığında saçlar gri veya beyaz olur.

Stres​

Stres vücutta bir çok soruna neden olur. Bu sorunların en önemli habercilerinden biri de saçların beyazlamasıdır. Stres, erken grileşmeye neden olur. Aşırı alkol ve abur cubur aldığımızda daha da kötüleşir.

Kimyasallar​

İçinde kimyasal bulunan şampuanları kullanmayı bırakın. Kimyasal bazlı ve saç boyası içeren saç ürünleri doğrudan bu soruna neden olabilir. Ve onları kullanmayı bırakmanız için bir başka faktör de alerjik enfeksiyonlara neden olabileceğidir.

Saç Beyazlamasını Durdurmak ve Beyaz Saçları Azaltmak İçin Doğal Çözümler​

Siyah çay​

Malzemeler:

 • 2 yemek kaşığı siyah çay
 • 1 su bardağı su

Yapılışı: Çayı kaynatın ve soğumaya bırakın. Daha sonra çayı süzüp suyunu saçınıza ve saç derinize uygulayın. Birkaç dakika masaj yapın ve yaklaşık bir saat bekleyin. Hafif sülfat içermeyen şampuan ile yıkayın ve saç kremi kullanın.

Hindistan Cevizi Yağı ve Limon Suyu​

Malzemeler:

 • 2 çay kaşığı limon suyu
 • 2 yemek kaşığı hindistancevizi yağı

Yapılışı: Limon suyunu ve yağı karıştırıp biraz ısıtın. Saç derinize masaj yapın ve saçınızın uçlarına kadar uygulayın. Yarım saat bekletin ve ardından saçınızı doğal şampuan ve saç kremi ile yıkayın.

Hardal Yağı ve Hint Yağı​

Malzemeler:

 • 1 yemek kaşığı hint veya jojoba yağı
 • 2 yemek kaşığı hardal yağı

Yapılışı: Yağları karıştırın ve karışımı biraz ısıtın. Bu yağ karışımını ile saç derinize masaj yapın ve saçınızın uçlarına kadar uygulayın. Saç derinize yaklaşık 15 dakika masaj yaptıktan sonra 30 dakika daha bekletin. Saçınızı doğal bir şampuan ve saç kremi ile yıkayın.

Soğan suyu​

Malzemeler:

 • 1 orta boy soğan
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • Tülbent

Yapılışı: Soğanı küçük parçalar halinde doğrayıp zeytinyağı ile karıştırın. Bir tülbent kullanarak karışımın suyunu sıkın. Saç derinize uygulayın ve 10 dakika masaj yapın. Yarım saat kadar bekletin ve ardından doğal bir şampuan ve saç kremi ile yıkayın.

Kına​ Malzemeler:

 • 5 yemek kaşığı kına tozu
 • 1 yemek kaşığı hazır kahve
 • 1 su bardağı su

Yapılışı: Kahveyi bir bardak suda demleyin. Kahveyi yavaşça kına tozuna dökün ve dökerken topaklanmayı önlemek için karıştırın. Bu karışımı saç derinize ve saçınıza uygulayın, yaklaşık 3-4 saat bekletin. Ilık su ve sülfatsız hafif bir şampuanla durulayın. Etkili sonuç almak için ayda 1 uygulamalısınız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık