Bebeklerde Yürüteç Dönemi

490 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeğiniz oturmaya başladıktan sonra henüz yürüyemediği dönemlerde, etrafla ilgilenmek istemelerine rağmen yürüyemediği için sıkılabilir. Siz de yürüteci bir çözüm yolu gibi görebilirsiniz.

Yürüteçlerin, bebeğin yürümesini hızlandırmayacağını veya yürümesine bir katkı sağlamayacağını, hatta bebeklerin hareket gelişimini ve zeka gelişimini olumsuz yönde etkilediğini bilmelisiniz.

Ayrıca, her yıl yürüteçlere bağlı binlerce kaza meydana geldiğini de unutmayın.

Yürüteçle gezen bebeğin çevresinde, hareket etmesini engelleyen kapı eşikleri, ve zemin değişiklikleri bulunması, oyuncak gibi takılabileceği nesneler olması, kaza olasılığını artırır.

Evinizde merdiven varsa, bebeğiniz yuvarlanabilir! Her şeye rağmen, bebeğiniz yürüteçte olsa bile, hiçbir zaman onu yalnız bırakmayın.

Yürüteç yerine, bebeğinizi koyabileceğiniz sabit ayaklı bir sandalye kullanmanız daha yararlı olabilir. Bebeğinizin emeklemeye ve yerdeyken ayağa kalkma denemeleri yapmaya, ayağa kalktığı zaman da dengede durmayı öğrenmeye ve çevresini araştırmaya ihtiyacı vardır. Bu nedenle, yürümeye hazır çocukları mutlaka yürüteçten çıkarmalı ve yürümeye başlamasını beklememelidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -