Bebeklerde Saç Bakımı

481 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeğiniz 10 aylık olduğunda, taranacak kadar saçı vardır. Eğer yoksa da üzülmeyin, zamanı gelince saçları büyüyecektir. O zamana kadar ılık su ve şampuan ile fazla ovalamadan başını yıkamanız yeterli olacaktır.

Bebeğinizin saçlarını yıkadıktan sonra, parmaklarınızla şekil verebilirsiniz. 6. aydan sonra, yumuşak bir saç fırçası kullanabilirsiniz. Ancak bebeğinizin saç cinsi ve yapısına göre şekil vermelisiniz; saçların çekiştirilmesi ve zorlanması kabul edilemez.

Eğer bebeğinizin başının bir bölgesinde saçlar azalmışsa, yatış pozisyonunu kontrol edin. Hep aynı pozisyonda yatan bebeklerde, altta kalan tarafta saçlar azalabilir. Örneğin, sırt üstü yatan bebeklerin başlarının arka tarafındaki saçlar dökülebilir. Eğer bu durum sizi rahatsız ediyorsa, bebeğiniz uyuduktan sonra hafifçe başını aksi tarafa doğru çevirin.

Bebeğinizin saçları çok kırılgan olduğundan, lastik tokalar kullanmayın. 2 yaşına kadar saç kurutma makinesi de kullanmayın; bebeğinizin saçlarına zarar verir.

Siz her ne kadar bebeğinizin güzel görünmesi süslemeye çalışsanız da, bebeğiniz bundan hoşnut olmayabilir ve kafasındaki tokaları sürekli çıkarabilir. Eğer böyle bir huyu varsa, dikkatli olun; çıkardığı şeyleri ağzına atabilir ve boğulabilir. En iyisi hiç takmayın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -