Ayna Paklığı Nasıl Gerçekleştirilir? İncelikleri

544 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Meskenin her kısımda yer alan ve olmazsa olmaz modüllerden biri olan aynalar vakitle kirlenir ve üzerinde kimi lekeler oluşur. Biriken kir ve lekeleri yok etmek ve bulanık manzaradan kurtulmak için önereceğimiz birkaç püf noktası bulunuyor. Pekala ayna paklığı nasıl yapılır? Ayrıntılar haberimizde:

Temizlik bir meskenin nasıl göründüğünü etkileyen en değerli ögelerden biridir. Dünyanın en hoş dekorasyonun bile pak olmayan bir meskende kirli görünen eşyaların hiçbir cazibesi kalmayacaktır. Yaşadığınız konutu sistemli hale getirmek için konutlarınızı her vakit pak ve nizamlı tutmaya dikkat etmelisiniz. Salon ve antre üzere alanlarda dekoratif gayeli olarak yer alan, ayrıyeten banyo ve yatak odalarının olmazsa olmaz eşyalarından olan aynalar çok birçok farklı formlarda kirlenebiliyor. Boy aynası, salon aynası ve banyo aynası ve dolap aynası üzere meskenin her kısmında bulunan aynaları temizlemek bazen bayanlar için zorlayıcı olabiliyor. Bilhassa güneş ışığı alan yerlerde ayna üzerindeki tozlanma göze batarken banyo aynaları su lekesi, sabun ve diş macunu lekeleri ile dolabiliyor. Bazen bulanık ve buğulu halde kalan aynalar ne kadar silinse de parlamıyor. Bunun birkaç nedeni bulunuyor.

AYNA PAKLIĞI NASIL YAPILIR?

Lekeli aynalar için doğal ayna temizleyici

1 litre su

– 3 yemek kaşığı beyaz sirke

Bu karışımdan istediğiniz kadarını bir sprey kutusuna koyun. Fazla gelen ölçü ile konutunuzdaki öbür parlak yüzeyleri, mutfak tezgâhını silebilirsiniz.

Her seferinde temizleme suyu hazırlamak istemiyorsanız, fısfıslı bir şişeye sirkeli su karışımı koyarak muhtaçlık durumunda kullanabilirsiniz.

Deterjan ve su ile temizleme: Bulaşık deterjanını suya ekleyin. Suyun ılık olması aynadaki lekelerden kurtulmanızı daha da kolaylaştıracaktır. Deterjanlı su ile aynayı sildikten çabucak sonra kurulamanız gerekiyor.  Kurulama sürecinde mikrofiber bez kullanmanız durumunda su lekesi yahut rastgele bir iz olmasını büsbütün engelleyecektir.

Cam temizleyici eserler: Aynaları silmek için cam temizleme eserleri de kullanabilirsiniz. Bu cam temizleyici eserlerle tek seferde ve az ölçüde spreyleyerek de aynalarınızın pırıl pırıl yapabilirsiniz.

Silme süreci: Aynayı silmekte kullandığınız sıvıyı eşit olarak sprey yardımı ile konutunuzda yer alan aynalara sıkın. Sıvıyı gereğinden fazla sıkmayın ve silme sürecini dairesel hareketler ile sıvı uçana kadar devam edin. Bu sayede aynalarınız pırıl pırıl olacaktır.

Kurulama süreci: Burada dikkat etmeniz gereken en kıymetli püf noktası aynanızın kurulama sürecini çok süratli yapmanız gerektiğidir.  Aynayı ıslak bırakırsanız lekeler kalarak berbat bir imaj oluşturacaktır. Aynaları kurulama sürecinde gazete kağıdını kullanabilirsiniz. Ayrıyeten mikrofiber bezler ve çekçekler ile de aynalarınızı kusursuz bir formda kurulama sürecini yapmak mümkün.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -