Alın Çizgilerini, Kırışıklıklarını Azaltmak Doğal Çözümler

555 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Yaş, genetik ve güneş ışığına maruz kalma nedeniyle alnınızdaki kırışıklıklar görünmeye başlayabilir. Alın kırışıklıklarını azaltmak için bazı doğal ilaçlar yardımcı olabilir. Önemli olan, cildin nemini ve elastikiyetini korumaya yardımcı olabilecek ürün ve tekniklere odaklanmaktır. Sizlere alın kırışıklıklarını azaltmak için bir kaç kolay yöntem vereceğiz.

1. Muz​

Muz, özellikle cilt bakımı için harikadır. Muz cilde sağlıklı bir destek veren vitaminler ve doğal yağlar içerir. En iyi yanı, uygulaması oldukça kolay olmasıdır. Tek yapmanız gereken, pürüzsüz bir kıvam elde edene kadar bir muzu ezmektir. Sonra alnınıza ince bir tabaka olacak şekilde koyun ve 15 ila 20 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla durulayın ve alnınızın daha pürüzsüz ve nemli hale geldiğini hissedeceksiniz.

2. Turunçgiller​

Turunçgiller, cildinize pürüzsüzlük sağlayan ve genel cilt sağlığını iyileştiren vitaminler vardır. Seçtiğiniz turunçgilleri (limon, portakal, greyfurt vb.) Doğrudan alnınıza uygulayıp durulamadan önce 10 dakika bekletebilirsiniz. Daha iyi sonuçlar almak için maske tarifimizi deneyin. Bir kaseye 1/4 fincan taze portakal suyu ekleyin ve kremsi bir macun yapmaya yetecek kadar un ekleyin. Alnınıza uygulayın ve ılık suyla durulamadan önce 20 dakika bekletin.

3. Doğal yağlar​

Hem hindistancevizi hem de zeytinyağı ile cildi nemlendirerek cilt elastikiyetini artırabilirsiniz. Kuru cilt yeterince elastik değildir, bu da kırışıklıkları daha görünür kılar. Alnı nemlendirmeye odaklandığınızda cilt daha elastik hale gelebilir. Yüzünüzü yıkadıktan hemen sonra yatmadan önce zeytinyağı veya hindistancevizi yağı sürün. Yağı doğrudan alnınızın kırışıklıklarına masaj yaparak uygulayın. Bu doğal yağları karıştırarak da uygulayabilirsiniz.

4. Yumurta akı​

Yumurta akı, alnınızdaki çizgilerin görünümünü iyileştirmeye katkıda bulunabilir. Cildinize yumurta akı ve balı karıştırıp sürerseniz daha etkili olur. Bu maske sadece alın kırışıklıklarınızı azaltmakla kalmayacak, aynı zamanda cildinizin tonlanmasına da yardımcı olacaktır. Bir kasede 1 yemek kaşığı bal ile 1 yumurta akını karıştırın. Alnınıza (hatta tüm yüzünüze ve boynunuza) uygulayın. Soğuk suyla durulamadan önce 15 dakika bekletin.

5. Alın egzersizleri​

Alnınızdaki kasları çalıştırmanız kırışıklıkları azaltacak ve göz kapaklarının sarkmasını da önleyecektir.

İşte nasıl yapılacağı:

  1. Makyajcirinizi “C” şeklinde gözlerinizin üzerine koyun, sanki gözlerinizi açık tutmaya çalışıyor gibi.
  2. İşaret parmağı kaşınızın üzerinde ve baş parmağını burnun yanında, burun deliklerinin üstünde tutun.
  3. Makyajcirinizi yana ve aşağı doğru bastırın, gözünüzü açın ve kollarınızı dışarı doğru yuvarlayın.
  4. Gözlerinizi iyice açın ve 5 saniye tutun. Gözlerinizi 5 kez şaşı gibi yapın ve gözlerinizi kapatın. 5 saniye rahatlayın ve 2 kez daha tekrarlayın.
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık