Alın Bölgesindeki Çizgiler Nasıl Tedavi Edilir?

614 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle mimik hareketlerine nedeniyle en erken kırışan bölgelerden biri de alın bölgesidir. Alın bölgesindeki kırışıklıklar ve derin çizgiler kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olabilir. İlerleyen yaşla birlikte alın bölgesinde ince çizgiler, çukur şeklinde görülen kırışmalar, derin çizgiler ise son derece doğaldır bu çizgiler ancak kişiyi olduğundan daha yaşlı, daha yorgun ve hatta kızgın gösterebilir. Bu nedenle bu bölge de estetik uygulamaların alanı içerisindedir.

İlerleyen yaşla birlikte alın bölgesinde ince çizgiler, çukurlar şeklinde görülen kırışmalar son derece olağan durumlardır. Alın bölgesinde oluşan kırışıklıklar, kişiyi olduğundan daha yaşlı, daha yorgun ve daha kızgın göstermesi açısından estetik uygulamaları gerekli kılar. Yüzde özellikle mimik hareketlerine nedeniyle en erken kırışan bölgeler olan alın bölgesindeki kırışıklıklar hakkında Op. Dr. Hakan Yüzer bilgi verdi.

Alın estetiği nedir?

Alın estetiği işlemlerinde temel amaç, kırışıklıkların giderilmesi ve alın bölgesine genç, dinamik bir görünüm kazandırılarak yüz estetiğinde kusursuz bir görünüm elde etmektir. Bu amaca pek çok farklı yolla ulaşabiliyoruz. Bicoronal kesilerin veya endoskopik kesilerin yapıldığı alın estetiği işlemlerinde, saçlı deriden girilerek alın bölgesi gerilir ve oluşan gerilmeyle birlikte kırışıklıklar ortadan kalkar.

Alın kırışıklıkları nasıl tedavi edilir?

  • Biocoronal kesilerin kullanıldığı işlemlerde:
    • Alnın tümü saçlı deriden girilerek yukarı doğru kaldırılır.
  • Endoskopik kesileri uyguladığımız işlemlerde:
    • Saçlı bölgeden daha önceden belirlenmiş belirli noktalardan girilerek, alnın belirli yerlerden kaldırıldığı işlemlerdir. Endoskopik yöntemde, daha az kesi uygulanır.
  • Alnı çok geniş olan ve sorunların ilerlediği kişilerde, bicoronal kesiler uygulanır.
  • İyileşme süresi 1-3 hafta içindedir.
  • Kişi günlük hayatına kısa zamanda dönebileceği gibi, operasyondan sonra oluşan morluk, şişlik, kızarıklık gibi durumlar birkaç gün içinde kendiliğinden yok olacaktır.

Alındaki kırışıklıklar için iple asla yöntemi

Estetik işlemlerde sıkça kullanılan PDO ipler, tıbbi olarak üretilen, kişinin metobolizmasına karışarak kaybolan maddeden yapılır ve kişinin cildine gergin bir görünüm kazandırma amacı ile kullanılır.

Alın bölgesindeki kırışıklıklara karşı hyaluronik asit yüz dolgusu

Bugün estetik işlemlerde sıkça ve güvenle uygulanan hyaluronik asit, alın kırışıklıklarının giderilmesinde de başvurduğumuz bir tedavi şeklidir.

Hayvansal kaynaklı olmayan, deride doğal olarak bulunan hyaluronik asit tıbbi işlemlerden geçirilerek cilde uygulandığında, çevresindeki nemi emerek genişler ve cilde dolgunluk kazandırır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -